Okullarda uyum haftası başladı
Okullarda uyum haftası başladı

Okullarda uyum haftası başladı

​​​​​​​Kırıkkale'de okul öncesi ve ilkokul 1'inci sınıf öğrencileri için uyum haftası eğitimleri başladı.

Okullarda uyum haftası başladı

Kırıkkale'de uyum haftası eğitimleri için velileriyle birlikte okullarına gelen çocuklar, ailelerinden ayrılmakta zorluk çekti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında velilerin okullara girişlerine izin verilmezken, sınıfları belli olan öğrenciler; maske, mesafe ve hijyen tedbirleri altında sınıflara alındı. 1'inci sınıflar için ilk ders zilini çalan Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, okul öncesi öğrencilerinin ilk derslerine katılarak hikaye kitabı okudu.

Tüfekçi, bakanlık tarafından belirlenen takvim çerçevesinde 1-3 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimi gerçekleştirileceğini belirterek, "Birinci sınıflarda ve okul öncesi okullarımızda çocuklarımızı aldık, velilerimize 'emanetiniz bize ait' dedik. Onları bir anne-baba hassasiyetiyle karşıladık ve anne-baba hassasiyetiyle koruyacağımızı, gönüllerinin ferah olmasını söyledik, onlar da bize çocuklarını emanet ettiler. Bu 3 günlük süreçte çocuklarımızı oyunla, çeşitli eğlencelerle, masal okumayla okula hazırlayacağız. Velilerimizin gönülleri ferah olsun, okullarımız hijyen kuralları çerçevesinde hazırlandı" dedi.

Okullarda uyum haftası başladı Okullarda uyum haftası başladı Okullarda uyum haftası başladı Okullarda uyum haftası başladı Okullarda uyum haftası başladı Okullarda uyum haftası başladı Okullarda uyum haftası başladı

Abone Ol :

Yorumlar