ÖNCE HASTAYIM DEDİ SONRA MASKE TAKMAYANLARI ŞİKAYET ETTİ
ÖNCE HASTAYIM DEDİ SONRA MASKE TAKMAYANLARI ŞİKAYET ETTİ

ÖNCE HASTAYIM DEDİ SONRA MASKE TAKMAYANLARI ŞİKAYET ETTİ

​​​​​​​Kırıkkale’de koronavirüs denetimleri kapsamında Cumartesi Halk Pazarında kurallara uymayan pazarcı esnafına ve vatandaşalar hakkında işlem yapıldı. Bazı vatandaşlar işlem yapılmasına zorluk çıkartırken, bazıları ise kaçmaya çalıştı.

Kırıkkale’de koronavirüs denetimleri kapsamında Cumartesi Halk Pazarında kurallara uymayan pazarcı esnafına ve vatandaşalar hakkında işlem yapıldı. Bazı vatandaşlar işlem yapılmasına zorluk çıkartırken, bazıları ise kaçmaya çalıştı.

 

Kırıkkale’de İl salgın denetim ekipleri, polis ve zabıta ekipleri Cumartesi Halk Pazarında koronavirüs denetimi yaptı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayan pazarcı esnafına ve vatandaşlara idari işlem yapılırken, kurallara uyanlara ise bilgilendirme yapıldı. Maske takmadıkları için haklarında işlem yapılmasına karşı çıkan bazı vatandaşlar, işlem yapılmasına zorluk çıkartırken, bazıları ise kaçmaya çalıştı.

 

İl Salgın Denetim ekipleri tarafından maske takmadığı tespit edilen bir vatandaş, hakkında işlem yapılmasına karşı çıktı. Polis ekiplerinin kimliğini istemesi üzerine önce polislere “Dövecen mi?” sorusuna polis ekipleri “Ben seni neden döveyim? Alacağım karakola götüreceğim” dedi. İdari işlemden kurtulamayacağını anlayan vatandaş bu kez de KOAH hastası olduğu iddia etti. Polis ekipleri KOAH hastası olduğuna dair raporunu istemesine ise maske takmayanları göstererek, “Bu adama neden yazmıyorsunuz?” diye cevap verdi. Vatandaşı sonunda ikna eden ekipler, vatandaşın kimliğini alarak hakkında işlem yaptı.

 

Maske takmadığı için hakkında işlem yapılmak istenilen başka bir vatandaş ise önce itiraz etti sonra kaçmak istedi. Polis ekiplerinin durdurduğu vatandaşı karakola götürmek isteyince sakinleşen vatandaş, kulağının duymadığını söylese de hakkında işlem yapılmasından kurtulamadı.

 

Uygulanan denetimlerden memnun olan Pazarcı Esnafı Seyit Kaan Yurt, “Kırıkkale valiliği ortamında yapılan denetimler pazardaki istişarelerle şuan ki denetimlerin sistemi çok iyi gidiyor. Vatandaşlarımız kurallara uyuyor, uymayanlar hakkındaki yasal işlemler bizzat valimizin görevlendirdiği insanlar tarafından yapıldığına şahit oluyoruz. Şuanda yapılan sistemlerden bizzati memnuniyetimizi dile getirmek istedik” dedi.

ÖNCE HASTAYIM DEDİ SONRA MASKE TAKMAYANLARI ŞİKAYET ETTİ

Abone Ol :

Yorumlar