OSB’de mobil aşılama uygulaması başladı
OSB’de mobil aşılama uygulaması başladı

OSB’de mobil aşılama uygulaması başladı

Kırıkkale'de, Organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle yerinde Kovid-19 aşı uygulamasına başlandı.

OSB’de mobil aşılama uygulaması başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yerinde aşı uygulamasının başlayacağını sosyal medya hesabından duyurması üzerine Kırıkkale’de organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle yerinde Covid-19 aşı uygulamasına başlandı. Bu kapsamda, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) mobilya fabrikadaki işçilerin bir kısmı mobil ekipler tarafından aşılandı.

Kentte aşı alışmalarının yaygın bir şekilde yürütüldüğünü belirten İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Zeynep Kırdı Harbawı, “İlçe sağlık müdürlükler ve toplum sağlığı merkezlerimizde ki sağlık personelerle beraber Organize Sanayi Bölgelerinde, Tüpraş’ta bugün bulunduğumuz firmada, ceza evlerinde, diğer kurum ve kuruluşlarımızda yaygın bir şekilde aşı çalışmalarına başladık. Belediyeler ve kaymakamlıklarla temasa geçerek kurum aşılamalarına da çıkacağız” dedi.

Uygulamada aşı olan Sedat Değirmenci, “Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Herkes aşınışı yaptırsın, ülkemiz bu hastalıktan kurtulsun. Hep birlikte sağlıklı, müreffeh ve maskeden kurtulalım. Böyle bir uygulama başlayınca hemen sağlık müdürlüğümüzle organize olduk.  Fabrikamızda bin 100 kişi çalışıyor. Hemen arkadaşlarımızla irtibata geçtik, forumlarımızı doldurduk ve hep birlikte aşılanmaya başladık” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar