Özhaseki, “Hala birinci partiyiz”
Özhaseki, “Hala birinci partiyiz”

Özhaseki, “Hala birinci partiyiz”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Son yerel seçimlerde de Ankara ve İstanbul biraz moralimizi bozsa da doğrudur, vatandaşın orada bir ihtarı vardır, onu da çok iyi gördük, anladık, ders de çıkardık ama yine birinci partiyiz. Yüzde 45 civarında oy aldık” dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kırıkkale’ye gelerek AK Parti İl Başkanlığı, Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale Valiliği’ni ziyaret etti. İlk ziyaretini partisinin il başkanlığına yapan Özhaseki, “Son dönemimizde Cumhurbaşkanımızın ismini koyduğu ve özellikle takip ettiği gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalışıyoruz. Biz çalışırız, iş yaparız ama vatandaşın gönlüne de, vatandaşın duasına da, onların desteğini alarak, onların rızası olmadan hiçbir iş olmaz. Belediyecilikte rakibimiz yok. Kim ne derse desin. Çok şükür, biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Girdiğimiz bütün yerel seçimlerde yüzde 40'ın biraz altında, biraz üstünde oy alarak birinci partiyiz. Son yerel seçimlerde de Ankara ve İstanbul biraz moralimizi bozsa da doğrudur, vatandaşın orada bir ihtarı vardır, onu da çok iyi gördük, anladık, ders de çıkardık ama yine birinci partiyiz. Yüzde 45 civarında oy aldık” dedi.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKEK) anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesiyle ilgili CHP'nin eleştirilerine ilişkin sorusuna cevap veren Özhaseki, “Özelleştirme kapsamında olan bir yer çıkarıldı, Milli Savunma Bakanlığına bağlı ve daha da rahat hareket edebilsin diye anonim şirket haline getirildi. Hiçbir çalışan arkadaşımızın da emekleri orada zayi edilmiyor. İnisiyatifi ve isteği dışında başka bir statüye de dönüşmüyor. O yüzden burada daha büyüyen, gelişen, daha çok istihdam edilebilecek bir ortam çıktı diye düşünüyoruz. Bu kanunu bunun için yaptık. İnşallah hayırlı olur Kırıkkale’mize” dedi.

Özhaseki ve beraberindekiler, daha sonra Zafer Caddesi'nde esnafı ziyaret ederek, Kırıkkale Belediyesine geçti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'dan çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Özhaseki, daha sonra Kırıkkale Valisi Yunus Sezer'i de ziyaret etti.

Özhaseki, “Hala birinci partiyiz” Özhaseki, “Hala birinci partiyiz” Özhaseki, “Hala birinci partiyiz” Özhaseki, “Hala birinci partiyiz” Özhaseki, “Hala birinci partiyiz”

Abone Ol :

Yorumlar