Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek
Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek

Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanması ile birlikte marjinal grupların hedefi haline gelen Kırıkkaleli Rektör Profesör Doktor Melih Bulu’ya Kırıkkaleli seçilmişlerden destek geldi.

Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek

REKTÖRE KARŞI LİNÇ KAMPANYASI

1970 yılında Kırıkkale'de doğan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde finans alanında yüksek lisans; yönetim ve organizasyon alanında doktora eğitimi alan Prof. Dr. Mehil Bulu, Hüliç Üniversitesi kurucu rektörü olarak atandıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atandı. Kırıkkaleli isimin Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından marjinal gruplar tarafından üniversite önünde eylemler başlarken sosyal medyadan da rektöre karşı kampanyalar yürütüldü.

 

#MelihBuluYalnızDeğildir

Rektör Bulu’ya yönelik yapılan saldırılara karşı Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Başkanı Mustafa Kaplan sosyal medya hesaplarından Bulu’ya destek mesajları paylaştılar. 

 

Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can “#Kırıkkale’mizin değerli Bilim İnsanı #MelihBuluYalnızDeğildir Destekçisiyiz ve her zaman yanında olacağız. Bilim insanımızı Vandallara ve provokatörlere yedirmeyiz. Gezi olayını bir daha yaşatmayacağız, gereği neyse yapacağız.”

 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “İdeolojik değil bilimsel yaklaşım ve hedefleri ortaya koyan, #Kırıkkale’li değerli hemşehrimiz #MelihBuluYalnızDeğildir yanında ve destekçisiyiz. Vandalların hakim olduğu bir ülke olmayacağız, buna fırsat vermeyeceğiz. Tekrar gezi hayali kuranlar başaramayacaklar.

 

Kırıkkale AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan “Mesele rektör meselesi değil. Mesele geziyi yeniden hortlatmak Mesele toplumun sınır uçları ile oynamak. Mesele memleket meselesi ise #Kirikkale'li #MelihBuluYalnızDeğildir

Mesajını paylaştılar.

 

 

 

Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek Rektör Bulu’ya Kırıkkale’den Destek

Abone Ol :

Yorumlar