SİTELERİN TOPLU ALANLARINDA BİR ARAYA GELMEK YASAKLANDI

SİTELERİN TOPLU ALANLARINDA BİR ARAYA GELMEK YASAKLANDI

​​​​​​​Kırıkkale’de koronavirüs denetimleri kapsamında Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, alışveriş merkezlerini denetledi. Vali Sezer, önce açtığı işletmeyi daha sonra salgın kapsamında denetlemesini yaptı.

Kırıkkale’de Vali Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve il denetim ekipleri, şehir merkezindeki alışveriş merkezlerinde denetleme yaptı. Maske, Sosyal Mesafe ve Hijyen konusunda dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunan Vali Sezer’in, bir alışveriş merkezine girişinde ateşi ölçüldü. Vali Sezer ve Belediye Başkanı Saygılı, şehir merkezinde yeni kurulan bir işletmenin önce açılışını yaptı, daha sonra ise koronavirüs denetlemesi yaptılar. Salgın konusunda gazetecilere açıklamada bulunan Vali Sezer, “Bizi mutlu eden konu maske, mesafe ve hijyen konusunda güzel algı oluşması. Salgın konusunda azda olsa kontrol altına aldık ama bu bizim için asla yeterli değil” dedi

 

SİTELERİN TOPLU ALANLARINDA BİR ARAYA GELMEK YASAKLANDI

Özellikle salgının kapalı alanlarda çok yoğun olduğunu, sitelerin, apartmanların ortak kullanım alanlarında salgının yayıldığını tespit ettiklerini söyleyen Vali Sezer, “Özellikle apartmanların, sitelerin toplu alanlarında tedbir aldık, yasakladık. Bu konuda da vatandaşlarımızın dikkatli olmaları hususunda uyarılarda bulunuyoruz. Çünkü çocuklarımız oyun oynarken bulaş riskini evlerine kadar götürebiliyorlar. Buralarda bizim risk grubu olarak gördüğümüz yaşlılarımız var. Özellikle vatandaşlarımız il dışı ve il içi ziyaretlerini zorunlu durumlar dışında durdurmaları gerekiyor. İnşallah bunu hep birlikte kontrol altına alacağız” dedi.

 

Belediye Başkanı Saygılı ise, “Sayın valimizin pandemi kurulunda bir araştırma yaptırmıştı, en fazla nerelerde bulaş riski olduğu konusunda. Bunlardan bir tanesi de biliyorsunuz siteler hadisesiydi. En fazla bir araya geldiğimiz yerlerde dikkatimizin daha çok olması gerekiyor. Bugün burada yaptığımız, insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde insanların kurallara uyup uymadığını görmek” şeklinde konuştu.

Abone Ol :

Yorumlar