Skandal olayın iddianamesi hazırlandı
Skandal olayın iddianamesi hazırlandı

Skandal olayın iddianamesi hazırlandı

Kırıkkale’de bir otelde gece yarısı Kardelen Kamişli’nın odasına giren şüpheli Muhammed Seyit S. Hakkında ‘konut dokunulmazlığını ihlal etme, cinsel taciz’ suçlarından 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Skandal olayın iddianamesi hazırlandı

Kırıkkale’de 8 Eylül’de otelde kalan Elektrik–elektronik mühendisi Kardelen Kamişli’nın odasına gece yarısı girerek kendisini izlediği iddia edilen şüpheli Muhammed Seyit S. Hakkında ‘konut dokunulmazlığını ihlal etme, cinsel taciz’ suçlarından 6 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Hazırlanan iddianamede “Şüphelinin yaşanan olaylarda kasıtlı davrandığı kanaatine varılmıştır. Kişinin rızası olmadan otel odasına girmenin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu oluşturduğu, şüphelinin gece vakti müştekinin odasına girip onu seyretmesi sonrasında ayakkabılarını ve ceketini çıkartması eylemleri ve odadan çıkmamak için ısrarcı olması eylemleri birlikte düşünüldüğünde, şüphelinin cinsel saikle hareket ettiği kanaatine varıldığı, bu haliyle şüphelinin üzerine atılı gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal suçunu ve cinsel taciz suçunu işlediği anlaşılmıştır” denildi.

Şüpheli Muhammed Seyit S. ifadesinde, alkollü olduğu için hiç bir şey hatırlamadığını iddia ederken, savcılık, oteldeki resepsiyon görevlisi Onur K. hakkında ise kamu görevlisi olmadığı için takipsizlik kararı verdi. Kararda ayrıca, genç kadının otel görevlisi hakkında tazminat davası açma hakkı bulunduğu hatırlatıldı.

Olay: https://www.kirikkalem.net/haber-carmine-hotel-de-skandal-olay-218

Abone Ol :

Yorumlar