TOBB Meslek Lisesi yükseliyor
TOBB Meslek Lisesi yükseliyor

TOBB Meslek Lisesi yükseliyor

Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri neticesinde TOBB tarafından Keskin’de yapımına başlanan 24 derslikli meslek lisesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Şantiye alanını ziyaret eden TSO Başkanı Varlı yetkililerden inşaat ile ilgili bilgi aldı.

TOBB Meslek Lisesi yükseliyor

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ülke genelinde çeşitli illerde başlattığı Meslek Lisesi projelerine Kırıkkale’nin de dahil edilmesi için yoğun çaba sarf eden Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının bu girişimleri neticesinde Keskin’de yapımına başlanan 24 derslikli Meslek Lisesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Mart ayında başlayan çalışmaların geldiği noktayı yerinde görmek için şantiye alanını ziyaret eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu, inşaatı gezerek yetkililerden bilgi aldı.

700 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK

Korona virüs nedeniyle birçok yerde inşaat çalışmalarına ara verilmesine rağmen okulun biran önce tamamlanması için tedbirler alınarak çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen Varlı, okulun mümkün olan en kısa sürede eğitime hazır hale gelmesi için çalıştıklarını söyledi. 24 derslikli Keskin TOBB Meslek Lisesi tamamlandığına Elektrik, Elektronik, CNC ve Makine bölümlerinde 700 öğrenci eğitim görecek. Başkan Varlı, “Kırıkkale’de meslek alanında başarılı gençlerin yetişmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Abone Ol :

YorumlarKPSS sonuçları açıklandı

KPSS sonuçları açıklandı

SIRADAKİ HABERLER