TR71 Bölgesinde Öğretmenler İşbirlikçi Çalışmalara başladı
TR71 Bölgesinde Öğretmenler İşbirlikçi Çalışmalara başladı

TR71 Bölgesinde Öğretmenler İşbirlikçi Çalışmalara başladı

Kırıkkale-Aksaray-Kırşehir-Nevşehir-Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 2 günlük "TR71 eTwinning Bölgesel Eğitim Çalıştayı” tamamlandı.

TR71 Bölgesinde Öğretmenler İşbirlikçi Çalışmalara başladı

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa'da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning projeleri hakkında bilgi paylaşımı yapmak,TR71 illeri olan Kırıkkale, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Nevşehir'de görev yapan öğretmenlere yönelik iyi örnekler paylaşmak amacıyla çevrimiçi ortamda her ilden 50 şer öğretmen olmak üzere toplam 250 öğretmenin katılımıyla başlayan çalıştaya Ulusal Destek Servisi Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, eTwinning Türkiye Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya Bal, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve Niğde Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Altan ve öğretmenler katıldı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürlerinin açılış konuşmaları ile başlayan çalıştayda konuşan Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, “2009’da ülkemizin de dahil olmasıyla başlayan eTwinning faaliyeti, öğretmenlerin öğrencileriyle beraber proje yaptıkları, kişisel ve mesleki gelişimlerini artırdıkları, iş birliği içinde çalışarak bilgi, beceri paylaştıkları, Avrupa'nın en büyük e-öğrenme platformudur. Kendini mesleki bağlamda geliştirmek isteyen, yenilikçi, araştırmacı, sorgulayıcı öğretmenler için eTwinning faaliyeti, amaçlarına yönelik çalışmaları yürütebilmeleri açısından büyük imkân ve fırsatlar sunmaktadır. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de eTwinning projelerini çok önemsiyor, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin bu faaliyetlere katılımını sağlamak için her türlü eğitim, bilgilendirme, destek faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçen Kırıkkale İl Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz, Aksaray İl Koordinatörü Kerem Şahin, Nevşehir İl Koordinatörü Sevgi Yılmaz, Kırşehir İl Koordinatörü Yunus Şenbay ve Niğde İl Koordinatörü Tuğba Alagöz ve çalıştaya katılan öğretmenlerimize ve Ulusal Destek Servisi Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer, eTwinning Türkiye Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya Bal'a teşekkür ediyorum” dedi.

TR71 Bölgesinde Öğretmenler İşbirlikçi Çalışmalara başladı TR71 Bölgesinde Öğretmenler İşbirlikçi Çalışmalara başladı

Abone Ol :

Yorumlar