Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır
Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yılında Kırıkkale'de düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yılında Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törenle anıldı. Törene; Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Ali Durmuş, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Törende Kırıkkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu. Çelenklerin sunulmasının ardından, saat 09.05'te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehit Nebi Gündoğan Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Barış Atagündüz yaptı.

 

Şehit Nebi Gündoğan Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Barış Atagündüz yaptığı konuşmada, “Hayatının son evresine kadar ülkesine hizmet etmiş devlet adamı Mustafa Kemal’i 82. Yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum. ‘Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, bugün aramızdan ayrılmış o çok sevdiği vatan topraklarının sinesine kavuşmuştur” diye konuştu. Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Mertcan Yılmazer ve Şehit Nebi Gündoğan Anadolu Lisesi Ekrem Karalök Atatürk konulu şiirlerini okudu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırladığı Atatürk konulu resim sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Abone Ol :

Yorumlar