TÜRKYILMAZ PİDE VE MELEMEN YAPTI, VATANDAŞ YEDİ
TÜRKYILMAZ PİDE VE MELEMEN YAPTI, VATANDAŞ YEDİ

TÜRKYILMAZ PİDE VE MELEMEN YAPTI, VATANDAŞ YEDİ

​​​​​​​Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesinde park içine yapılan mahalle fırınında Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, pide ve melemen yaptı, vatandaşlar yedi.

Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesinde Şefik Güneşer Parkının içine yapılan mahalle fırınında Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan etkinlikte eldivenlerini takarak tezgâhın başına geçti. Belediye Başkanı Türkyılmaz, pideyi elleri ile açtıktan sonra park içine yapılan fırında yaptığı pide ve melemeni pişirdi. Fırında pişen pideyi önce basın mensuplarına ikram eden Başkan Türkyılmaz, daha sonra Yahşihanlılara ikram etti. Başkan Türkyılmaz’a Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı’da destek verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılan Şefik Güneşer Parkında tezgâhın başına geçen Başkan Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, “29 Ekim 2020 tarihinde açtığımız Şefik Güneşer Parkındayız. Kırıkkale’de bir ilk gerçekleştiriyoruz. 10 tane mahallemizde fırınlar yapacağız. Buradaki amacımız köy hayatını özlemiş vatandaşlarımızın ekmek yapabilmeleri için, pide ve yemeklerini pişirebilmeleri için hazırlamış olduğumuz bir fırın. Ekonomik olarak odunla pişiyor, herhangi bir tüp gaz, doğalgaz yok. Eski usul ateşi yakıyorlar, ısıtıyorlar ve istedikleri zaman, istedikleri yemekleri pişirmek için hazırlamış olduğumuz fırının vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İZMİR DEPREMİ YÜREĞİMİZİ YAKTI

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan 6,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem hakkında da açıklamada bulunan Başkan Türkyılmaz, “İzmir depremi yüreğimizi yaktı. Özellikle belediyelerin bu konuda daha hassas olmaları lazım, kentsel dönüşümlere önem vermemiz lazım. Yaptığımız binaları depreme dayanıklı yapmamız lazım. Cumhurbaşkanımızın bahsettiği gibi yüksek katlardan kaçınmamız lazım. Yahşihan ilçemiz Kırıkkale’nin en yüksek katlı olduğu yerler. Bizde elimizden geldiği kadar yatay mimariye önem vermeye çalışıyoruz. Yeni açacağımız projelerde de yatay mimari ve eskiye yönelik binaların öne çıkması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İzmir halkının yanındayız, biz küçük bir belediyeyiz ama koordinasyonda bize de görev düşerse seve seve İzmir’de İzmir Belediyemizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Abone Ol :

YorumlarSIRADAKİ HABERLER