Virüssüz Yahşihan için
Virüssüz Yahşihan için

Virüssüz Yahşihan için

Yahşihan Belediyesi artan vaka sayılarından sonra korona virüs salgını önlemlerini sıklaştırdı.

Virüssüz Yahşihan için

Yahşihan Belediyesi ekipleri tarafından vatandaşların yoğun kullandığı bölgelere sürekli dezenfekte çalışmaları yapılırken, korona virüs testi pozitif çıkan vatandaşların ihbarları üzerine evlerine gidip dezenfekte çalışmaları yapmaya devam ediyor. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz bu süreçte vatandaşlarımızın sağlığının her zaman ön planda olacağını belirtirken, “Hedef virüssüz bir Yahşihan” dedi.

HALKIN SAĞLIĞI HER ZAMAN ÖN PLANDA

Mart ayından beri korona virüs tedbirlerine mücadele veren Yahşihan Belediyesi tedbiri ilk gün olduğu gibi bırakmadan çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Korona virüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarından, AVM'lere birçok ortak kullanım alanı dezenfekte eden ekipler, ortak kullanım alanlarının yanı sıra vatandaşların evini ve apartmanını da dezenfekte ediyor. Halkın sağlığı için uğraş veren Yahşihan Belediyesi, bu süreçte Yahşihan’da bulunan tüm hanelere ikişer defa olmak üzere 120 bin maske dağıtımı yapmıştı. Ayrıca kapalı ve pazar alanlarında, cenazelerde dezenfektan üniteleri bırakılırken maske temini devam ediyor.

HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Korona virüsle mücadele kapsamında ilçemiz merkezinde her gün düzenli olarak esnaflarımızın işyerlerini ve binaları dezenfekte ediyoruz. Bunla birlikte ekiplerimiz tarafından pozitif vakaların bulunduğu ailelerin evleri dezenfekte ediliyor. İlçe kaymakamlığımız ile işbirliği içerisinde korona virüs ile mücadeleye devam ediyoruz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Lütfen maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım” ifadelerini kullandı.

 

 

Abone Ol :

Yorumlar