Yaban hayat fotokopanda
Yaban hayat fotokopanda

Yaban hayat fotokopanda

Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından biyolojik çeşitlilik izleme çalışmaları gerçekleştirildi. Doğanın belirli noktalarına yerleştirilen fotokapanlara karaca, vaşak, toy ve benekli kaplumbağaya rastlandı.

Yaban hayat fotokopanda

HAYVANLARI KORUMAK VE TAKİP ETMEK

Kırıkkale’deki yaban hayatı fotokapanlarla takip ediliyor. Birçok farklı alana yerleştirilen fotokapanlar vahşi doğayı anbean kaydediyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırıkkale Şube Müdürlüğü, yaban hayvanlarını korumak ve popülasyonlarını takip etmek için dağlık ve kırsal alanlardaki birçok noktaya fotokapan yerleştirdi.

YAŞAMLARINDA ÖZGÜRCE DOLAŞIYOR

Bugüne kadar birçok hayvanı görüntüleyen fotokapanlara son olarak, bölgede varlıkları bilinen ancak bugüne kadar çok nadir görüntülenen karaca, vaşak, toy ve benekli kaplumbağaya rastlandı. Ayrıca karaca, tavşan, domuz, gelincik ve tilki gibi doğada yaşayan hayvanlar da fotokapanlarca görüntülendi. Görüntülerde hayvanların doğal yaşamlarında özgürce dolaştığı görülüyor.

BİTKİ TÜRLERİ İNCELENİYOR

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından konu hakkında sosyal medyada yapılan paylaşımda, “İlimizde biyolojik çeşitlilik izleme çalışmaları Müdürlüğümüz teknik ekiplerince yapılmaktadır. İzlemesi yapılan türler endemik ve koruma altındaki türlerdir.  Bu kapsamda hayvanlardan Karaca, Vaşak, Toy, Benekli Kaplumbağa ve bitkilerden Kaleçıngırağı, Minik Sümbül, Yurt Geveni, Salkım Meşe ve habitatları izlenmektedir” ifadesi yer aldı.

Yaban hayat fotokopanda Yaban hayat fotokopanda Yaban hayat fotokopanda Yaban hayat fotokopanda Yaban hayat fotokopanda

Abone Ol :

Yorumlar