Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz darp edildi
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz darp edildi

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz darp edildi

​​​​​​​Kırıkkale Yahşihan İlçe Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yürüyüş yaptığı sırada kimliği belirsiz kişi tarafından darp edildi.

Olay, Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesi Hacıbey Mahallesi 362. Sokakta meydana geldi. Akşam saatlerinde Yenişehir bölgesinde yürüyüş yapan Yahşihan İlçe Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, kimliği belirsiz kişi tarafından darp edildi. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Belediye Başkanı Türkyılmaz, tedavi edildikten sonra taburcu oldu.

 

“TEHDİT ALDIĞIMIZI DAHA ÖNCE BİLDİRMİŞTİK”

Hastaneden sonra evine giden Belediye Başkanı Türkyılmaz gazetecilere yaptığı açıklamada, “Akşam rutin olarak yapmış olduğum yürüyüşlerde saha denetimlerinde bugün yine yürüyüş yaparken kimliğini bilmediğim bir vatandaşa selam verdim. Oda bana “Vay şerefsiz” diyerek üstüme saldırdı. Hafiften dizimde bir rahatsızlığım var. Sağlığım sıhhatim yerinde. Buradan bizi tüm seven dostlara sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum. Gayet iyiyim bizi bu şeyler yıldıramaz. Elimizden geldiği kadar, dilimizin döndüğü kadar hem sahada hem de vatandaşımızın yanında olmaya gayret sarf edeceğiz. Emniyet gerekli işlemleri yapıyor. Daha önceden bizi m emniyete yazdığımız yazı var, tehditler almış olduğumuza dair. Herhalde telefonları felan dinliyorlardır. Biz daha önceden emniyete haber vermiştik. Tehdit aldığımızı daha önce bildirmiştik” dedi. İlçe halkı darp edilen İlçe Belediye Başkanı Türkyılmaz’ı yalnız bırakmayarak evinin önüne toplandı. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Abone Ol :

Yorumlar