Yahşihan’da arabalı sinema etkinliği
Yahşihan’da arabalı sinema etkinliği

Yahşihan’da arabalı sinema etkinliği

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçe belediyesi tarafından, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kadınlar gününe özel ‘Arabalı Sinema’ etkinliğine katılanlar, araçlarının içinden sinema filmi izledi.

Bedesten ve Hisar Köy arasında bulunan ormanlık alanda etkinlik için gelen yüzlerce araç, kurulan dev ekranın karşısına belediye görevlilerinin yardımıyla park etti. Araçları içerisinde film izleyen katılımcılara belediye görevlilerince vatandaşlara gazoz ve patlamış mısır dağıttı. Filmin sesinin kapalı devre radyo sistemiyle dinlenebildiği etkinlikte araçlarından inmelerine izin verilmeyen vatandaşlar, ‘Cep her külü Naim Süleymanoğlu’ ve ‘Hababam Sınıfı Tatilde’ filmini izledi.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Bugün Yahşihan belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz arabalı sinema etkinliği var. Yaklaşık 70 araç, 2 bin 500 vatandaşın katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Sanırım Türkiye’de bir ilk yine. Bedesten ve Hisar Köy arasında bulunan ormanlık alanda gerçekleştiriyoruz. Buradan pandemi kurallarına uygun bir şekilde hazırlamış olduğumuz arabalı sinema etkinliğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlamış olduğumuz tüm izleyenlere hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar