Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı
Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı

Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde 17 Şubat Dünya Kediler Gününde engelli kediler için Kedi Köyü açıldı.

Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı

600 METRE KARE ALANA, ATIL MALZEMELERDE YAPILDI

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, hayvanseverler tarafından istenilen Kedi Köyü, Yahşihan Belediyesince park ve bahçelerde atıl olarak bulunan malzemeler toplanarak Yahşihan Belediyesi Geçici Kedi ve Köpek Hayvan Barınağında Kedi Köyü açıldı. 600 metre kare alanda yapılan kedi ve 34 kafes ile 120 kedinin yaşayacağı Kedi Köyünde, hasta, hamile, yeni doğum yapan ve engelli kediler veteriner hekim gözetiminde tedavileri yapılarak bakımları yapılacak. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ve hayvanseverlerin katılımıyla 17 Şubat Dünya Kedi Gününde açıldı. Ayrıca, Kedi Köyünde bulunan kafeslere hayvanseverlerin isimleri verildi.

“BÜYÜK BİR MİLLETİN MİRASÇILARI OLARAK GÖREVİMİZ”

Kedi Köyünün açılışında konuşan Kırıkkale Valisi Sezer,  “İnşallah hepimiz hayvanlara karşı biraz daha onların kendi bir parçamız olduğunu düşünerek, biraz daha anlayışlı, biraz daha onları koruyucu şekilde hayatımıza devam etmeliyiz. Çünkü sokaklarımız, caddelerimiz sahipsiz hayvanlarla dolu. Bunların başına her gün başına birisinin araba çarpıyor, hasta oluyor. Bunları korumak bizim millet olarak, büyük bir milletin mirasçıları olarak görevimiz” dedi.

120 KEDİ MİSAFİR EDİLEBİLECEK

17 Şubat Kediler Gününü kutlayan Belediye Başkanı Türkyılmaz, “İlçemizde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde de sayılı proje. Engelli kedilerimiz için Kedi Köyü kurduk. Kedilerimizi 600 metre kare bir alana yerleştirdik. 34 tane kafesimiz var, yaklaşık 120 tane kedi misafir edebiliyoruz. Tek şartımız engelli kedileri, hamile ve yavrulu kedilerimizi misafir edeceğiz” dedi.

“DİĞER BELEDİYELERE DE DAĞILMASINI İSTİYORUZ”

Kendisine ait 15 kedisinin olduğunu söyleyen hayvansever Özlem Yücel, “Burada onlara iyi bakıldığını istediğimiz zaman gelip ziyaret ederek görebiliyoruz, içimiz o konuda çok rahat. Bunun böyle devam etmesi, diğer belediyelere de dağılmasını istiyoruz. Desteklerimiz karşılığında da şöyle bir ismimiz var yukarıda. Bu bizim için çok güzel, çok özel bir şey. İnşallah böyle devam eder” dedi.

Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı Yahşihan’da engelli kediler için Kedi Köyü açıldı

Abone Ol :

Yorumlar