Yahşihan’da Kademeli Normalleşme Denetimi
Yahşihan’da Kademeli Normalleşme Denetimi

Yahşihan’da Kademeli Normalleşme Denetimi

Yahşihan ilçesinde kademeli normalleşme dönemine geçilmesiyle birlikte denetimlere de hız verildi. Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ve Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın katıldığı denetimlerde esnaflara korona virüs uyarıları yapıldı.

Yahşihan’da Kademeli Normalleşme Denetimi

LÜTFEN KURALLARA UYALIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısındaki açıklamalarından kademeli normalleşme süreci tüm Türkiye’de başladı. Kademeli normalleşme süreciyle birlikte korona virüs denetimlerine de hız verildi. Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ve Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ilçede restoran, kafe ve lokantalarda denetimlere katıldı. Genel olarak kurallara uyulduğu görülen esnafa virüsle mücadele kapsamında bilgilendirmeler yapıldı. “Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu denetimlerde yapmış olduğu açıklamasında, “Esnaflarımız genel olarak kurallara uyuyor. Girişlerde HES kodu, masa aralarında mesafe, masalarda dezenfektan ve içerideki doluluk oranlarını uyaran bilgilendirmeler yapıldıkça hiçbir sorunla karşılaşmayacağımıza inanıyorum. Biz halkımız için uğraşıyoruz. Kırmızı renge değil, sarı renge geçmek için tüm gayreti göstereceğiz. Ama kurallara uyulmazsa gereken hassasiyeti maalesef gösteremeyiz. Kurallara uyulursa her zaman esnafımızın yanında oluruz. Lütfen kurallara uyalım” ifadelerini kullandı.

BİR AN ÖNCE ESKİ GÜNLERE DÖNELİM

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Esnaflarımız pandemiden çok zarar gördü. Bizler şuan onları kurallara uyma konusunda uyarıyoruz ki bir an önce eski günlere dönelim. İnşallah bundan sonra da tedbirlerimiz ve uyarılarımızla, sosyal mesafe, maske ve hijyenik şartlara vatandaşımız uyduğu andan itibaren umuyorum ki bu virüsten kurtulacağız. Bununla ilgili sayın kaymakamımızla bu çalışmayı beraber yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımız eski günlere dönmek istiyorlar. Bunun için hep beraber gayret göstermemiz lazım. Lütfen kurallara uyalım” dedi.

 

Abone Ol :

Yorumlar