Yahşihan'da öğrencilere hediye tablet
Yahşihan'da öğrencilere hediye tablet

Yahşihan'da öğrencilere hediye tablet

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının yüz yüze ve uzaktan olmak şekilde başlamasıyla birlikte, Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde eğitimde sorun yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklar için tablet dağıtılıyor.

Yahşihan'da öğrencilere hediye tablet

Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ve Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının yüz yüze ve uzaktan olmak şekilde başlamasıyla birlikte, ilçede eğitimde sorun yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklar için tablet hediye etti. Başkan Türkyılmaz, “Pandemi döneminde uzaktan eğitime katılamayan çocuklarımıza tablet hediye ettik. Ayrıca karşılaştığımız her çocuğumuza kitap dağıtmaya devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız” dedi.

 

Kaymakam Uzunoğlu ise, “Devletimizin sağlamış olduğu imkanları çocuklarımıza en iyi şekilde sunmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz. İnşallah salgın sürecini alınacak olan tedbirlerle beraber atlatır ve virüsü yeneriz. Amacımız kazasız, başarılı ve sağlıklı bir eğitim sürecinin geçmesidir. Bizler inanıyoruz ki çocuklarımız derslerine çok çalışarak bu eğitim öğretim yılında da başarılı olacaklardır. Okullarımızda gerekli dezenfekten çalışmaları yapıldı. Bizim isteğimiz sosyal mesafe-maske ve hijyen kurallarına en iyi şekilde uyulmasıdır” şeklinde konuştu.

 

Abone Ol :

Yorumlar