Yahşihan’da Tedbirler Devam Ediyor
Yahşihan’da Tedbirler Devam Ediyor

Yahşihan’da Tedbirler Devam Ediyor

​​​​​​​Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkan Yardımcısı A. Cemil Şerbetçioğlu ile birlikte, ilçede kurulan Cuma pazarına ziyarette bulunarak vatandaşlara koronavirüs kurallarına uyma çağrısında bulundu.

Yahşihan’da Tedbirler Devam Ediyor

SÜREKLİ BİLGİLENDİRMELER YAPIYORUZ

Yahşihan ilçesinde Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında denetimler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkan Yardımcısı A. Cemil Şerbetçioğlu ile birlikte Yahşihan ilçesinde kurulan Cuma pazarında vatandaşları Covid-19’a karşı dikkatli olmaları konusunda tek tek bilgilendirdi. Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, “Tedbirlere dikkat etmedikçe maalesef sayı artıyor. Vatandaşlarımızı tedbirlere uyma konusunda bilgilendirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bizler vatandaşımızı maske, mesafe, temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir Lütfen kurallara uyalım” dedi.

KURALLARA DAHA FAZLA DİKKAT ETMEK GEREKİYOR

Yapılan denetimde açıklama yapan Yahşihan Belediye Başkan Yardımcısı A. Cemil Şerbetçioğlu, “Koronavirüs ile mücadelede kararlılıkla yola devam ediyoruz. Vatandaşımızın özellikle, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını rica ediyoruz. En kısa sürede virüsü ülkemizden bertaraf ederiz, normal günlere dönmek için gayret sarf ediyoruz. Amacımız rehberlik ve yol göstermektir, herhangi bir idari yaptırım uygulamak değildir. Kurallara daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlılığını artırmak için özellikle mesafeye çok dikkat etmeleri gerekiyor. Maske virüs yaygınlığını önlemek için çok önemlidir” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar