Yeniden açılan iş yerleri dezenfekte edildi
Yeniden açılan iş yerleri dezenfekte edildi

Yeniden açılan iş yerleri dezenfekte edildi

Yeni kurallarla yeniden açılan kafeler, kıraathaneler, restoranlarda Kırıkkale Belediyesi tarafından dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

Yeniden açılan iş yerleri dezenfekte edildi

2 BİN LİTRE DEZENFEKTE DAĞITILDI

"Kontrollü normalleşme" kararı ile birlikte yeniden kapılarını açan restoranlar, lokanta ve kafeler hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerini almaya başladılar. Kırıkkale Belediyesi, uzun bir süredir kapalı olan kafeler, kıraathaneler ve paket servisi yapan lokantalarda dezenfekte işlemine başladı. Vatandaşların huzur ve sağlıklı bir şekilde bu noktalarda vakit geçirebilmeleri için iş yerlerini dezenfekte eden Kırıkkale Belediyesi, ayrıca şehir genelinde yeniden açılan iş yerlerine 2 bin litre dezenfekte dağıtarak bu iş yerlerin hijyen kurallarına uymaları konusunda yardımcı oldu.

YENİDEN AÇILAN İŞ YERLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

Kırıkkale Belediyesi salgın süresince cadde ve sokaklarla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmalarını yeniden normalleşme ile birlikte kapılarını açan restoran, kafe ve lokantalarda devam etti. Yeniden kapılarını açılan kafe, kıraathane ve lokantaları ekipler ile birlikte ziyaret eden Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır esnafa hayırlı ve bereketli kazançlar dileyerek “Ekonomimizin önemli aktörleri arasında olan esnafımızın kontrollü normalleşme kapsamında yeniden faaliyete başlamaları nedeniyle kendilerini ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunduk.” İfadesini kulandı.

DEZENFEKTİSYONLARINI ÜSTLENDİK

Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır “Süreç içerisinde her zaman elimizden gelen desteği ve katkıyı esnafımıza sunmaya gayret ediyoruz. Kontrollü normalleşme döneminde kapılarını açan lokanta, restoran, kafeler ve kıraathanelerinde dezenfeksiyonunu üstlenerek, esnafımıza ekonomik anlamda da destek oluyoruz, ayrıca yeniden açılan iş yerine de dezenfekte dağıtarak iş yerlerinin dezenfekte edilerek virüsün buralarda barınmamasını sağlamaya çalışmış olacağız" ifadesini kullandı.

MASKE VE MESAFE HATIRLATMASI

Esnaf ziyaretleri sırasında sosyal mesafe kurallarını hatırlatmayı da ihmal etmeyen Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen konusunda hem çalışanların hemde müşterilerin dikkatli davranmaları gerektiğini dile getirdi. Bakır, kontrollü normalleşme döneminde şehrimizin turuncu renk kategorisinde olduğunu belirterek, kurallara uyulması durumunda kısa sürede şehrimizi mavi kategoriye çevireceğimize inandığını belirterek virüsün yayılmaması konusunda vatandaşlarımıza önemli rol düştüğünün altını çizdi.

TEŞEKKÜRLER

Kafe, kıraathane, restoran işletmecileri Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başta olmak üzere belediye ekiplerine her zaman destek oldukları için  teşekkür etti.

Abone Ol :

Yorumlar