Zafer Bal, AK Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı
Zafer Bal, AK Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Zafer Bal, AK Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Kırıkkale’de uzun yıllardır  muhasebecilik görevinde bulunan Zafer Bal, AK Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Bal, “Kırıkkale'de partimizi her zaman olduğu gibi yine ve yeniden birinci parti yapma gayretini ve sorumluluğu üstlenmek istiyoruz” dedi.

Zafer Bal, AK Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı

AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren teşkilatın yanında olan ve Kırıkkale’de uzun yıllar muhasebecilik görevinde bulunan Zafer Bal, AK Parti İl Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Bal, “Malumunuz üzere bir süredir Kırıkkale basınında ve sosyal medyada muhtelif ilan, yazı ve benzeri çalışmaları belli bir program, sistem ve disiplin içinde paylaşmaktayım. Bu zamana kadar sürdürdüğüm programın bir gereği olarak bugün yeni bir aşamaya geldiğimiz kanaatindeyim. Zira bu zamana kadar sürdürdüğüm ve bundan sonra da sürdüreceğim programın gayesini bir nebze olsun açıklamak istiyorum. Şunu bilmenizi istiyorum ki; her insan bu dünyaya bir amaçla gelmiştir. Ve bu amacı gerçekleştirmek için de var gücüyle mücadele etmelidir.”

“Bu meyanda her insan ilk olarak bir tüketici olarak nitelendirilecek olursa; benim kanaatim aynı zamanda üretici de olmak zorundadır. Bugün temel meselelerimizden bir tanesi tükettiğimiz kadar üretmediğimizdir. Hatta bana kalırsa tükettiğimizden daha fazlasını üreterek her insan, insanlık sermayesine katkıda bulunmalıdır. İşte insanlık sermayesine katkıda bulunmak adına bu dünyada var olma amacımızı anlamlı kılmak adına üzerimize düşen bazı sorumluluklar olur. Bu sorumluluğu üstlenmek, bir toplumun derdiyle dertlenmek ve bunun için taşın altına elimizi koymaya cesaret etmek gerekir. Bazen cesaret yerine mazeretlere sığınanımız da yok değildir.  Mazeret üretmek için geçmişte ne olduğuna hep bakmak isteriz. Bu manada tarihi okudukça hayıflanırız. Hep bir eskide yaşamak arzusu kaplar içimizi. Eskiyi ütopikleştirip öğrenilmiş çaresizliğe kendimizi hapsederiz.”

“Söylemek istediğim; artık bir vizyona ihtiyacımız var. Büyük fikirlere... Profesyonel ekip ve teşkilatlara ihtiyacımız var. Bu anlamda tarihe yürümek için sahici bir vizyon ortaya koyabilmek, şehrimiz ve partimiz adına güçlü, çalışkan insana dokunan siyasi angajmanlardan uzak, mihenk taşı doğruluk dürüstlük ve çalışkanlık olan teşkilat anlayışı ile genel de Türkiye özel de Kırıkkale’mizi 2023 vizyonuna taşıyacak siyasi çalışmayı yapabilmek. Bu kutlu yolda kıymetli hemşerilerimin, teşkilat mensubu arkadaşlarımın ve Ak Parti’ ye gönül vermiş 2002 den bugüne liderinin arkasında sımsıkı durmuş dostlarımız ile Kırıkkale de partimizi her zaman olduğu gibi yine ve yeniden birinci parti yapma gayretini ve sorumluluğu üstlenmek istiyoruz. Partimize bu güne kadar hizmet vermiş tüm teşkilat ve kademelerine Mahalle Başkanlarımızdan Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve İl Başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi bir borç bilir, bu kararımın öncelikle Kırıkkale’mize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Abone Ol :

Yorumlar