• Dolar
  27.270
 • Euro
  28.931
 • Ç.Altın
  2.800
 • Altın
  1.676
KIRIKKALE
31°
01:9

İkindi'ye Kalan Süre

Herkes İçin Sağlık

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre sağlık, yalnızca hastalık ve sakatlıkların olmayışı değil; fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam bir iyilik halidir. Sağlık ırk, din, politik görüş, ekonomik ve sosyal du


DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, ‘7 Nisan Dünya Sağlık Günü – 7/13 Nisan Sağlık Haftası’ dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Müdür Ağırtaş, “Dünya Sağlık Günü ve haftası; dünya ülkelerinin bir araya gelerek sağlığın geliştirilmesi, dünyanın güvenliğinin sağlanması, incinebilir gruplara hizmet edilmesi ve herkesin sağlıklı ve iyi olma haline erişebilmesi için 1948 yılında kurdukları Dünya Sağlık Örgütü’nün kuruluşunun yıl dönümüne denk gelen gündür. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü, her yıl tüm dünyada güncel ve gelecekte olması beklenen sağlık sorunlarıyla mücadele için eyleme geçmek üzere bir motivasyon aracı olarak kutlanmaktadır”

 

SAĞLIK TEMEL BİR İNSAN HAKKIDIR 

Dünya Sağlık Günü ve haftasının bu yıl ki temasının ‘Herkes İçin Sağlık olarak belirlendiğini söyleyen Ağırtaş, “Herkes için sağlık hedefi, herkesin sürdürülebilir bir dünyada, barış ve refah içinde sağlıklı bir yaşam sürmesini hedeflemektedir. Sağlık temel bir insan hakkıdır. Herkes ihtiyaç duyduğu zamanda, ekonomik sorunlar ile karşılaşmadan, ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerine erişebilmelidir. Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı olan bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur”

 

ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIK HAFTASINI KUTLARIM

Ağırtaş, COVID-19 süreci ve ülkemizin yaşadığı depremler ve diğer afetlerin neden olduğu acil sağlık durumları, insani ve iklim krizleri, ekonomik zorluklar ve savaş, ülkemizin Herkes İçin Sağlık yolculuğunu daha acil bir hedef hale getirdiğini söyledi. Açıklamasının devamında Ağırtaş, “İlimizde sağlık ordumuzla, merkez ve ilçelerimizde bulunan beş hastanemiz, 94 aile hekimliği birimimiz, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, Verem Savaş Merkezimiz, Sağlıklı Hayat Merkezimiz, Halk Sağlığı Laboratuvarımızla Herkes İçin Sağlık misyonuyla hizmet vermekteyiz. Dünya Sağlık Haftası'nda bütün vatandaşlarımıza, sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşam diliyor, vatandaşlarımızın ve tüm çalışanların Sağlık Haftasını kutluyorum” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

84545

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-