• Dolar
  22.198
 • Euro
  24.067
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.401
KIRIKKALE
28°
05:3

Öğleye kalan Süre

İki sağlıkçı kavga etti; Biri SENDİKALI diğeri HARRANLI

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde iki sağlık çalışanı kavga etti, yaşanan olaylar ise Kemal Sunal’ın ‘Kibar Feyzo’ filmindeki ‘Sendikalı-Harranlı’ repliğe döndü.


İddiaya göre olay, 27 Ocak 2022 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde meydana geldi. Hastanede yatan yakını için refakatçi olarak bulunan özel bir hastanede çalışan ve ismi öğrenilemeyen sağlık çalışanı ile Tıp Fakültesi Dahiliye servisinde çalışan Sağlık Sen İş Yeri Temsilcilerinden Burak Biçici arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Biçici, yüzüne aldığı darbe ile yaralandı. Çevredekilerin araya girmesiyle kavga sonlandırıldı. Daha sonra Tıp Fakültesinden iş göremezlik raporu alamayan Biçici, Sağlık Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, Şube Sekreteri Özcan Uca, Şube Başkan Yardımcıları Murat Açar ve Tahir Öztürk ile beraber Yüksek İhtisas Hastanesine giderek bir hafta iş göremezlik raporu aldı.

OLAY TIP’TA, ZİYARET YİH’E

Olayı duyurmak isteyen Sağlık Sen Kırıkkale Şubesi, yaptıkları yazılı açıklamada sağlık çalışanı Burak Biçici’yi Tıp Fakültesinde ziyaret ettiklerini söylerken, aynı açıklamanın fotoğrafında Yüksek İhtisas Hastanesi Acil Servis girişinden olduğu fark edildi. Yaşanan bu olaylar akıllara Kemal Sunal’ın ‘Kibar Feyzo’ filminde çalıştığının ücretini alırken yaşanan ‘Sendikalı-Harranlı’ repliğini getirdi.

SAĞLIK SEN’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Sağlık Sen’den yapılan açıklama ise şu şekilde; “27 Ocak 2022 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemizde Dahiliye Servisinde Hemşire olarak görev yapan İş Yeri Temsilcilerimizden Burak BİÇİCİ bir saldırıya maruz kalmıştır. Sağlık-Sen Şube Başkanımız Recep Akdoğan, Şube Sekreterimiz Özcan Uca, Şube Başkan Yardımcılarımızdan Murat Açar ve Tahir Öztürk Şube Başkanlığımızı temsilen K.Ü.Tıp Fakültesine giderek meslektaşımızı ziyaret ettiler. Geçmiş olsun dileklerimizi ifade eden Başkan Recep Akdoğan; “Maalesef üzülerek belirtiyorum ki yine bir sağlıkta şiddet olayı ile karşı karşıyayız. Bu şiddet olayları sadece bizleri üzmekle kalmıyor tüm sağlık çalışanlarımızın ve dahi toplumun yüreğini incitiyor. Her ne sebeple olursa olsun, görevi başındaki sağlık çalışanına şiddet eylemi kabul edilemez ve bu durum kanıksanamaz. Görevinin başında bulunan sağlık çalışanları diğer tüm devlet görevlileri gibi devletimizi temsil etmektedir. Bu tarz eylemler sağlık çalışanımız özelinde devletimize karşı yapılan bir eylem olarak algılanmalıdır. Sağlık-Sen olarak bu durumu asla ama asla kabul etmiyor, kınıyoruz. Genel Merkezimizin her ay yayınladığı şiddet raporları ile de durumu göz önüne koyuyor ve bu tarz eylemlerin şiddetli bir şekilde karşılık bulması diliyor, faillerinin en sert şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Covid-19 pandemisi yaşadığımız bu günlerde, canlarını sağlıklarını sakınmadan görevlerini ifa etmeye çalışan meslektaşlarımıza yönelik şiddet eylemleri her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu türden insanlık dışı eylemler sağlık çalışanlarımızın güven duygularına, meslek onurlarına zarar vermektedir. Sağlık çalışanlarımız sahipsiz bırakılmamalıdır. Devletimiz sağlık çalışanlarımızı yalnız hissettirmemeli gereken yasal düzenlemeleri bir an evvel hayata geçirmelidir.  Artık yarına bırakacak, yarını bekleyecek kadar takat kalmamıştır” denildi.

SAĞLIK SEN'İN PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAF

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ AMBULANS GİRİŞİ(ACİL SERVİSİ)

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de zincirleme trafik akzası:5 yaralı

İlginizi Çekebilir

Sağlık Sen’den Başkan Saygılı’ya ziyaret

İlginizi Çekebilir

Demir, “İHA’larla terörün ve teröristlerin kafasını ezmeye devam edeceğiz”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

39440

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-