• Dolar
  22.325
 • Euro
  24.038
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.410
KIRIKKALE
28°
03:54

Öğleye kalan Süre

İlk teşhis ve muayene önemlidir

1-31 Ocak Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi personelleri stant açarak vatandaşları bilfgilendirdi.


Kırıkkale İlSağlık Müdürlüğüne bağlı 1-31 Ocak Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi personelleri, Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi ve KETEM sorumlu hekim ve personelleri tarafından Yüksek İhtisas Hastanesi Semt Polikliniğinde stant açıldı. Standa uğrayan bayanlara KETEM’de yürütülmekte olan ve ücretsiz hizmet veren kanser taramalarına katılımını sağlamak amacıyla bilgilendirmeler yapılarak, özellikle 30-65 yaş arası bayanların HPV-DNA testlerini yaptırmaları istenirken, çeşitli hediyelerin verildiği stantta tanıtıcı ve bilgilendirici el broşürleri ile ilk teşhis ve muayenenin önemine dikkat çekildi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

35636

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-