• Dolar
  18.455
 • Euro
  17.861
 • Ç.Altın
  1.563
 • Altın
  972.000
KIRIKKALE
31°
02:17

İkindi'ye Kalan Süre

İmam Hatip okulları mesleki yarışma sonuçları belli oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arasından düzenlenen il finali yarışma sonuçları belli oldu.


Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arasından düzenlenen il finali yarışma sonuçları belli oldu. Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen yarışma, Kırıkkale Nur Camii'nde gerçekleştirildi. Kent genelinde düzenlenen yarışmalar, Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokullarında eğitim gören kız ve erkek öğrenciler arasında "Genç Sada Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma", "Genç Nida Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma" ve "Genç Muhafızlar Hafızlık" ile Anadolu İmam Hatip Liselerinde eğitim gören erkek öğrenciler için "Genç Hatipler Hutbe Okuma",  Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokullarında eğitim gören erkek öğrenciler arasında da "Genç Bilaller Ezan Okuma" kategorilerinde yapıldı.

Düzenlenen yarışmada dereceye girerek finale kalan il birincisi olan öğrencilere hediyeleri düzenlenen törenle verildi. Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, törende yaptığı konuşmada, imam hatip okullarına yönelik bu tür mesleki yetenek sınavlarının uzun yıllar devam ettiğini söyledi. Öğrencilerin yarışmalar sayesinde mesleklerinde de daha çok başarı elde ettiklerini belirten Tüfekçi, "Bugün öğrencilerimiz bizlere adeta manevi ziyafet sunmuş oldular. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim-i, ezan ve hutbe okudular. Onları birbirinden ayırmak oldukça zor oldu. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor, öğretmenlerine de teşekkür ediyorum." dedi.

Mesleki sınavların öğrencilerde özgüven oluşturduğunu belirten Tüfekçi, şöyle konuştu: "Meslek liselerimizde eğitim gören öğrencilerimiz öncelikle meslekleri hangi alanda ise o alanda başarılı olmalılar. Bugün finale kalan öğrencilerimiz ileri tarihlerde yurdun farklı bölgelerinde yapılacak olan yarışmalarda bizleri, ilimi ve okullarımızı temsil edecekler. Temennimiz oralardan da başarılarla dönmeyi amaçlıyoruz. Yarışmamızın yapılmasına yardımcı olan, maddi destekler sağlayarak öğrencilerimizi sevindiren hayırseverler ile görev alan arkadaşlarımıza minnet borçluyuz."

Tüfekçi, ayrıca katkılarından dolayı, Kırıkkale Müftülüğü, Kırıkkale Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Kırıkkale İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, hayırsever iş insanı Haydar Laçin, Keskin İlçe Müftülüğü, Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yahşihan ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı, Türk Eğitim Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı, Kültür Kırtasiye ve Bilim Kırtasiye yetkililerine de teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi. Düzenlenen programa, Tüfekçi'nin yanı sıra Yahşihan Millî Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Keskin İlçe Millî Eğitim Müdürü Abidin Karazöhreoğlu, okul müdürleri, hayırseverler ve yarışmacılar katıldı.

İl genelinde finale kalan yarışmacılar ise Din Öğretimi Şube Müdürü Dursun Karakuş tarafından şu şekilde duyuruldu.

Kategorilerinde il birincisi olan öğrenciler, 2022 yılı Mart ayında yapılacak bölge yarışmalarında Kırıkkale'yi temsil edecek. Öte yandan "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" 1'inci bölge finali, Kırıkkale ev sahipliğinde, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Sinop, Çankırı, Ankara, Çorum ve Bolu illerinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

42668

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-