• Dolar
  22.201
 • Euro
  23.976
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.400
KIRIKKALE
28°
05:16

Öğleye kalan Süre

İmamoğlu, “Türkiye’nin sorunlarını çözmeye çalışan Millet İttifakı var”

​​​​​​​İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’mizin geleceğine hazırlık yapan Millet İttifakı var. Gecesiyle, gündüzüyle ülkemizin her sorununu çözmeye bütün kadrolarıyla Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmeye çalışan Millet İttifakı


Kayseri’de ki belediye başkanları toplantısı sonrası Kırıkkale’ye gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, İYİ Parti Bülent Şükrü Altınışık ile birlikte Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhuriyet Meydanında vatandaşa seslenen İmamoğlu, çocukluğunda Ankara’dan Kırıkkale üzerinden Karadeniz’e gittiklerini ve o zamanlar Kırıkkale Makine Kimya ile anıldığını belirtti. İmamoğlu, “Buradaki emekçilerin bu güzel tesiste var ettikleri, kahramanca ürettikleri o ürünlerle konuşulurdu. Sizin bu şehirdeki mağduriyetinizi biliyoruz. Kırıkkale’mizin ve Türkiye’mizin 80 ilinin çok daha iyi şeylere layık olduğunu da biliyorum. Türkiye’mizin özellikle son dönemde ne kadar fakirleştiğimizi ve cebinizdeki paranın yani önünde Türk yazan Türk Liramızın ne yazık ki dünyanın en ucuzlaşan parası olduğunu da biliyorum. Hepimizin derin bir sorunu var, ekonomi ile derin bir sorunu var. Şuanda sorunun altında ekonomik bir sorun yok. Bu ülkenin şuanda düştüğü durum net, ülkenin siyasi bir sorunu vardır. Ne yazık ki bu sorun yönetememe sorunudur. Bu ülke iyi yönetilmemektedir. Türkiye’mizin geleceğine hazırlık yapan Millet İttifakı var. Gecesiyle, gündüzüyle ülkemizin her sorununu çözmeye bütün kadrolarıyla Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmeye çalışan Millet İttifakı var” dedi.

İstanbul’da halkın demokrasi dersi verdiğini söyleyen İmamoğlu, “Önümüzdeki seçimde de Türkiye’nin tamamında çok büyük bir demokrasi dersi vereceğiz. 84 milyon insanımızın kardeşçe, bir arada bu ülkenin bir vatandaşı olduğu için her hakkını elde edebildiği, liyakatle işine girebildiği, adaletin önünde 84 milyonun eşit sayıldığı süreci hep birlikte inşa edeceğiz” dedi. Konuşmanın ardından yaşlı bir kadın ile sohbet eden İmamoğlu, elini öperek “Senin duan bize yeter” dedi. İmamoğlu daha sonra kentten ayrılarak Ankara’ya hareket etti.

İlginizi Çekebilir

Özgür Özel, konuşmasını kesen partiliye tepki gösterdi

İlginizi Çekebilir

Yerli malı Türk'ün malı, herkes onu kullanmalı

İlginizi Çekebilir

Öztürk’ten MKE işçisine zam müjdesi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

66918

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-