• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
04:32

Öğleye kalan Süre

Irmak Köyü okullarını geri istiyor

Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesine bağlı Irmak Köyünde vatandaşlar, geçtiğimiz eğitim öğretim yılın yarıyıl tatilinde kapatılan köy okulunun tekrar açılmasını istiyor.


HER GÜN SERVİS ŞOFÖRÜ DEĞİŞİYOR

2022-2023 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilinde Yahşihan ilçesine bağlı Irmak Köyünün köy okulu kapatılmış ve öğrenciler taşımalı eğitim ile eğitim-öğretim hayatlarına devam ediyor. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması ile beraber önce taşımalı eğitimde sorunlar yaşayan Irmak Köyündeki vatandaşlar, kapatılan köy okullarının tekrar açılmasını istiyor. Bununla ilgili Irmak Köyüne giden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, vatandaşların sorunlarını dinledi. Vatandaşlar, Milletvekili Önal’a çocuklarının taşımalı eğitim ile eğitim öğretim yılına devam ettiklerini ve her gün başka bir servis şoförünün geldiğini, bu nedenle akıllarının çocuklarında kaldığını, bunun için de köy okulunun tekrar açılmasını istediklerini belirttiler.

 

ÖNAL “SAHİPSİZ DEĞİLSİNİZ”

Kış aylarının gelmesi ile birlikte köyün Kırıkkale-Ankara kara yolunun kenarında bulunması nedeniyle trafik kazalarının çoğaldığını söyleyen veliler, köy okulunun tekrar eğitim-öğretime açılmasını istedi. Milletvekili Önal’dan bu konuda destek isteyen veliler, bazı komşularının çocuklarını taşımalı eğitim yerine normal eğitimlerine devam etmeleri için köylerinden il veya ilçe merkezlerine taşındığını, bununla birlikte köylerindeki nüfusun azaldığını belirttiler. Konunun takipçisi olacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, elinden geldiği kadar bütün kartları vereye çalışacağını söyledi. Önal konuşmasının devamında ise, “Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyacağım. Irmak Köyü ve sizler sahipsiz değilsiniz. Sizin nefesiniz, sesiniz olmaya çalışacağım.

İlginizi Çekebilir

EYT´liler haklarını istiyor

İlginizi Çekebilir

Yüksek faturalar esnafın belini büküyor

İlginizi Çekebilir

Irmak Köyü okullarını geri istiyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

82126

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-