• Dolar
  18.545
 • Euro
  18.096
 • Ç.Altın
  1.591
 • Altın
  989.000
KIRIKKALE
30°

İtfaiye 2 Bin 184 Olaya Müdahale Etti

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri il genelinde çıkan olaylara anından müdahale ederek 2020 yılını başarılı bir şekilde geçirdi.  İtfaiye ekibi 2020 yılı içerisinde 2 Bin 184 olaya müdahale etti.


70 personeli ile yüzlerce olaya kısa süre içerisinde erişen itfaiye ekipleri, kişilere daha çabuk ulaşmak adına kendini her geçen gün geliştirerek 2020 yılında 2 Bin 184 olaya müdahale etti.  İtfaiye Müdürlüğü, 58 yaralıyı kurtardığını açıklandı. Gelişen teknolojik imkanların bir çoğuna sahip olan Kırıkkale Belediyesi itfaiye Müdürlüğü, yangın, trafik kazaları, doğal afetler, su baskınları, patlama, çökme, mahsur kalma olaylarına müdahale ederek pratikliğini her geçen gün artırarak çalışmalarına devam ediyor.

58 YARALIYI KURTARDI

2020 yılının verileri ile yapılan raporda İtfaiye müdürlüğü ekiplerinin aynı zamanda, okullarda, işyerlerinde ve insanların toplu olarak bulunduğu yerlerde yangın ile ilgili bilgiler verdiği belirtildi. İtfaiye Müdürlüğü Fabrikalarda, çeşitli resmi kurum ve kuruluşlarda müracaat eden her türlü işyerinde yangın tatbikatı yapıyor. Yıl boyunca 2 Bin 184 olaya müdahale eden İtfaiye Müdürlüğü, çıkan bu olaylarda 58 yaralıyı kurtardığını açıklandı.  Ayrıca halk sağlığına büyük önem veren İtfaiye Müdürlüğü, 80 evin baca temizliğini gerçekleştirdi. Su baskınlarına karşı 64 ev ve işyerinde su çekmesini gerçekleştirdi.

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORSUNUZ

 İtfaiyeciliğin, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olmakla beraber, aynı zamanda büyük sorumluluk gerektirdiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Halkımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden itfaiye teşkilatımız, bu görevlerini yerine getirirken hayatlarını hiçe sayarak, canla başla çalışmaktadırlar. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan bütün itfaiye çalışanları görevlerini yerine getirmektedirler fedakarca görev yapan itfaiye teşkilatımıza başarılar diliyorum” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

66957

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-