• Dolar
  22.199
 • Euro
  23.924
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.401
KIRIKKALE
28°
04:45

Öğleye kalan Süre

Karamollaoğlu, “İşi ehline verirsek destan yazabiliyoruz”

​​​​​​​Saadet Partisi(SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İHA’lar hakikaten bizleri sevindirdi. Demek ki bir sahada biz işi ehline verir ve biz o sahada gayret gösterenlerin önünü açarsak destanlar yazabiliyoruz, onu SİHA’larla gördük” dedi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin Kırıkkale il başkanlığının 6’ncı Olağan Kongresine katıldı. Ülke olarak zor zamanlardan geçildiğini belirten Karamollaoğlu, “Siyasette elbette ki farklı görüşler olacaktır. Ülkemizin problemleri var, bir takım sıkıntılarımız var, bu problemlerin çözülmesi, sıkıntıların giderilmesi siyasi partilerin her birinin görevidir, arzusudur ancak biz problemlerimizi görüşürken çözüm önerilerimizi ortaya koyarken ille de birbirimizi tahkir etmek, birbirimize hakaret etmek mecburiyetinde miyiz? Üzülerek ifade ediyorum amma geçmişte tenkitler oldu, olacaktır. Farklı görüşler var amma ben siyasetin bu kadar gerildiğine, insanların bu kadar ağır bir şekilde tahkir edildiğine emin olun şahit olmadım” dedi.

Karmollaoğlu, “Şuanda biz ekonominin bozulduğuna şikayet ediyoruz. Son dönemde birkaç gündür ekonomi allak bullak oldu. Zirveye çıkmıştı dolar, birden bire düştü. Faizler iniyor belki yerine göre. İşsizlik aldı başını gidiyor. Ne yapacağımız belli değil. Evet, buraya girerken yüksek binalar görüyoruz, üniversiteyi görüyoruz, yollarımız düzeldi ancak şunu unutmayalım bunların hepsi bir bedel karşılığında oldu. Yüksek binalar, yollar, oto yollar, tüneller, hızlı trenler, bunlar hiçbir zaman tenkit edilecek yatırımlar değildir ama ne pahasına bunlar yapılıyor onu bilmek mecburiyetindeyiz. Türkiye kalkınmış gözüken ama fiilen de adaleleri, kasları giderek çürümeye yüz tutan bir ülke haline geldi” ifadelerini kullandı.

“SİHA’LAR SEVİNDİRDİ”

SİHA’ların sevindirdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Demek ki bir sahada biz işi ehline verir ve biz o sahada gayret gösterenlerin önünü açarsak destanlar yazabiliyoruz, onu SİHA’larla gördük. Şimdi belli bir süre çalışıldığı için uçak motorlarını, jet motorlarını çeşitlerini üretmeye başladık. Prototiplerini yaptık ama bunun tatbikata konması öyle kolay dedikleri gibi iki yılda olmaz. En az yedi, sekiz yıl gerek. O zamana kadar da ciddi önem vermek lazım, tahsislerini ihmal etmemek lazım” dedi. Konuşmaların ardından Karamollaoğlu, partisine üye olanlara rozetlerini taktı. Tek liste olarak yapılan kongrede mevcut başkan Veysel Kutluca güven tazeledi. Kongreye CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal'ın yanı sıra, siyasi partilerin il temsilcileri ve STK başkanları da katıldı.

İlginizi Çekebilir

Sarıgül’den Babacan’a Baykar tepkisi

İlginizi Çekebilir

İktidarı el ele vererek kuracağız

İlginizi Çekebilir

Demir, “İHA’larla terörün ve teröristlerin kafasını ezmeye devam edeceğiz”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

67932

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-