• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:46

Öğleye kalan Süre

Kare işareti nasıl yapılır

Sosyal medya kullanımının arttığı dönemde hashtag olarak kullanılan ve müzikte ki diyez işareti kare (#) işareti nasıl yapılır. Detaylar haberimizde.


Özellikle sosyal medya kullanıcılarının çoğunlukla kullandığı kare (#) işaretinin nasıl yapıldığını haberimizde hem yazılı hem de görsel olarak öğreneceksiniz. Kare (#) işareti sosyal medya kullanıcılarından önce müzik ile yakından ilgilenenler bu işareti diyez olarak ta bilirler.

 

Şimdi sizlere kare (#) işaretinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Kullandığımız klavyelerimizde iki tane ALT tuşu vardır. Bu iki ALT tuşu ile de kare (#) tuşu yapmak mümkün. Genellikle ALT GR ile 3 kullanılır. Fakat bazen sistemimizde ve kullandığımız program veya sitelerde bu tuşların kombinasyonundan kare işareti (#) çıkmıyor onun için başka bir yol daha var.

 

İlk yol genellikle bilinen ALT GR + 3 tuşlarının kombinasyonu. Klavyemizde iki tane ALT tuşu vardır. Bunlardan bir tanesi, space tuşunun (klavyenin en altındaki uzun tuş. Yani boşluk tuşu) sağında ve solunda bulunur. Space (boşluk tuşu)nun solundaki ALT sağındaki ise ALT GR tuşudur. Sağ taraftaki ALT GR tuşuna basılı tutarak 3 tuşuna basarak kare (#) işaretini yapabilirsiniz. 

 

İkinci yol ise ALT 35 tuşlarının kombinasyonu ile yapılır. Genellikle bilinmeyen ama işletim sisteminin bize kolaylıklar sağladığı kombinasyonlardan biri de NUM LOCK tuşlarıdır. Çoğu bilgisayar kullanıcısının bilmediği bu tuş kombinasyonu ise şu şekilde yapılır. Bu kez Space tuşunun (boşluk tuşu) solunca bulunan ALT tuşu ile yapılan bu kombinasyonda kare (#) tuşunun nasıl yapılacağını anlatacağız. Space tuşunun (boşluk tuşu) solunda bulunan ALT tuşu ile klavyemizin sağında bulunan NUM LOCK (hesap makinesi olarak ta kullanılır) tuşlarından 35 rakamı ile yapılır. Space tuşunnun (boşluk tuşu) sol yanındaki ALT tuşuna basılı tutarak NUM LOCK tuşlarından 35’e basıyoruz. Ellerimizi tuşlardan çektiğimiz zaman kare (#) işaretimizi yapmış oluyoruz.

 

Num lock tuşlarından bir çok işaret yapılabilir.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

59096

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-