• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:57

Öğleye kalan Süre

Kediler Gününde ‘En Güzel Kedi Yarışması’

Yahşihan Belediyesi hayvanlar konusunda yapmış olduğu aktivitelerle dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarıyor. 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde geçen yıl engelli ve hamile kedilere özel Kedi Köyü’nü açan Yahşihan Belediyesi, bu senede en güzel kedi ya


SON GÜN 20 ŞUBAT

Yahşihan Belediyesi hayvanlar konusunda yapmış olduğu aktivitelerle dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarıyor. 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde geçen yıl engelli ve hamile kedilere özel Kedi Köyü’nü açan Yahşihan Belediyesi, bu senede en güzel kedi yarışması başlattı. Yahşihan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Kediler Günü’nde en güzel 3 kediyi seçiyoruz. Kedinizin en güzel fotoğrafını proje@yahsihan.bel.tr adresine ikametgâh bilgilerinizi ve telefon numaranızı ekleyerek gönderin, ona özel hediyeleri kazanma şansı yakalayın! Son gün 20 Şubat... Sonuçlar sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız. 17 Şubat Dünya Kediler Günü kutlu olsun.” Açıklaması yapıldı.

GEÇEN YIL KEDİ KÖYÜ AÇILMIŞTI

Kedi Köyü, geçtiğimiz yıl 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde Yahşihan Belediyesince park ve bahçelerde atıl olarak bulunan malzemeler toplanarak Yahşihan Belediyesi Geçici Kedi ve Köpek Hayvan Barınağında açılmıştı. 600 metre kare alanda yapılan kedi ve 34 kafes ile 120 kedinin yaşayacağı Kedi Köyünde, hasta, hamile, yeni doğum yapan ve engelli kediler veteriner hekim gözetiminde tedavileri yapılarak bakımları yapılıyor. Bu proje Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği "En Pati Hayvan Dostu Şehirler Ödül Töreni"nde ilk 10’a girerek 500 bin TL ödüle layık görülmüştü. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan almıştı.

 

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz 2021’de yaptığı çalışmaları değerlendirdi

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesinde 'Sosyal Denge Tazminatı' Yükseltildi

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da okullar ilaçlanıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11791

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-