• Dolar
  27.270
 • Euro
  28.931
 • Ç.Altın
  2.800
 • Altın
  1.676
KIRIKKALE
31°
01:16

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale'de çobanlık yapan öğrenci yeniden eğitime kazandırıldı

​​​​​​​Milli Eğitim Bakanlığınca kayıt dışı öğrencilerin eğitime tekrar döndürülmesi kapsamında yürütülen ‘Eğitimle Yeniden Buluşma’ projesi kapsamında, Kırıkkale'de çobanlık yapan 17 yaşındaki genç tekrar eğitime dahil edildi.


Milli Eğitim Bakanlığınca kayıt dışı öğrencilerin eğitime tekrar döndürülmesi kapsamında yürütülen ‘Eğitimle Yeniden Buluşma’ projesi kapsamında Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç ve yetkililer, ortaokulu bitirdikten sonra eğitimine 3 yıldır devam etmeyerek köyünde çobanlık yapan Resul Aktepe ve ailesini ziyaret etti. Tekrar okula başlaması konusunda Aktepe'yi ikna eden Milli Eğitim Müdürü Telefoncu, öğrenciye ders kitapları, çanta ve forma hediye ettikten sonra öğrencinin açık liseye kaldı yapıldı.

TELEFONCU, KAPI KAPI, KÖY KÖY GEZİYORUZ

Telefoncu, yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın başlattığı ‘Eğitimle Yeniden Buluşma’ projesi kapsamında, Kırıkkale'de tüm çocuklarımızın eğitimle buluşması için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimizde orta öğretimde okullaşma oranının yaklaşık yüzde 98'lerde. Temel eğitimde ise bu oran yüzde 99'larda. Kırıkkale'de zorunlu eğitim çağında olup çeşitli nedenlerle eğitime devam edemeyen 313 çocuğumuzun olduğunu tespit ettik. Bu çocukların eğitim ve öğretimin içerisine alınması için kapı kapı, köy köy geziyoruz. Hedefimiz, zorunlu eğitim çağında olup, öğrenimine devam edemeyen hiçbir çocuğumuzun kalmaması. Bakanımızın da bu konuda çok net talimatı var. Bu anlamda yakın köylerimizden birine geldik ve Resul'umuzu bulduk. Bu çocuklarımızı sistemin içerisine dahil ediyoruz. İnşallah eğitimsiz çocuğumuz kalmayacak."

Köyde çobanlık yapan Resul Aktepe de İl Milli Eğitim Müdürü Telefoncu'nun kendisini ziyarete geldiğini, açık liseye kaydının yapıldığını ve ders kitaplarının da verildiğini dile getirerek, Telefoncu’ya teşekkür etti.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

58226

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-