• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

Kırıkkale'de kadınlar şiddete karşı turuncu balon uçurdu

Kırıkkale'de, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan kadınlar, şiddete karşı turuncu balon uçurdu.


Kırıkkale Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce düzenlenen yürüyüşe; Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, protokol üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı. Fevzi Çakmak Caddesi'nde toplanan grup, 'Kadına yönelik şiddete birlikte dur diyelim' pankartı ile Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Burada konuşan Vali Tekbıyıkoğlu, "İçişleri Bakanlığının bu konuda çok önemli bir uygulaması olan Kadın Destek Uygulaması (KADES) var. Kadınlarımız bunu indirdiğinde eğer bir şiddete maruz kaldıklarında bir tuşa basarak güvenlik görevlilerimiz onun bulunduğu lokasyona geliyorlar. Biz bunu çok önemsiyoruz. Kadınlarımız kendilerini güvende hissedebilirler ancak bir başkasına faydalı olmak adına bunu yüklesinler" dedi. Yapılan konuşmaların ardından kadınlar, şiddete karşı turuncu balon uçurdu.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

62224

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-