• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:42

Öğleye kalan Süre

Kırıkkale’de marketlerde 'fahiş fiyat' denetimi

​​​​​​​KIRIKKALE'de, Ticaret İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim yaptı.  Raflardan toplanan ürünlerin etiketleri ile kasa fiyatları karşılaştırılarak incelendi.


Ticaret il Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri Kırıkkale’de market ve işletmelerde denetim yaptı. Marketlerde çay, şeker, un, yumurta, tavuk, pirinç, peynir, süt ve yağ gibi ürünler başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin hem fiyatları hem de gramaj değerleri incelendi.  Etiket fiyatı ile kasadaki fiyat farklılığını inceleyen ekipler, haksız fiyat uygulandığı belirlenen ürünlerden dolayı market ve işletmelere tutanak tuttu. Tutanaklar, Ticaret Bakanlığı'na gönderilip, işlem başlatılacağı belirtildi. Denetimlerin ileriki günlerde de devam edileceği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Başkanlar Kırıkkale’yi konuştu

İlginizi Çekebilir

Yerli malı Türk'ün malı, herkes onu kullanmalı

İlginizi Çekebilir

Zabıtadan Fahiş Fiyat ve Stok Denetimi

Haber Yorumları


Adnan Adıgüzel
Keşke her gün yapsalar bu denetlemeleri. Kesin gazeteciler var diye işlem yapmışlardır, yoksa bakıp geçiyorlar

Yorum Yaz

91318

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-