• Dolar
  28.906
 • Euro
  31.258
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.874
KIRIKKALE
11°
02:48

İmsak'a Kalan Süre

K.Ü.’den sapık profesöre soruşturma

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi H.Ö.’nün öğrencileri telefonla taciz ettiği iddiasıyla, Kırıkkale Üniversitesi öğretim görevlisi hakkında idari soruşturma başlattı.


İddiaya göre, Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevlisi H.Ö.’nün sosyal medya hesabından öğrencilere cinsel içerikli mesajlar attı. Öğrenciler, H.Ö.’nün attığı mesajları sosyal medya hesaplarından paylaşması üzerine Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü, öğretim görevlisi H.Ö. hakkında idari soruşturma başlattı. Öğrencilerin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları ve öğretim görevlisi H.Ö.’ye ait olduğu iddia edilen mesajlarda “Dua et uzaktasın, yoksa yatakta ve takatin de yokken cezalandırırdım seni. Ağlama ceza her zaman kötü olmayabilir”, “Elbiseden ayaktayken bir an, kısa da olsa vücut hatlarını fark ettim. Heyecanla fırlayacak kadar güzeldi” bulunuyor. Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünün soruşturma açmasının üzerine öğretim görevlisi H.Ö. whatsapp grubundan 17 Ocak itibariyle emekliye ayrılacağını ve sınavların bölüm başkanlığınca organize edileceğini söyledi.

ÖNAL, “SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞUZ”

Konu hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz gün Kırıkkale Üniversitesi’nde yaşanan aynı zamanda kamuoyuna yansıyan olay hepimizi hem üzmüş hem de son derece rahatsız etmiştir. Yaklaşık 30 yılı aşkın geçmişi, 35 bin öğrencisi ve yüzlerce öğretim üyesiyle şehrimizin göz bebeği olan üniversitemizin akademik kariyer, bilimsel tez ve makalelerle anılması gerekirken böylesine elim bir olayla anılması şehrimiz açısından da büyük talihsizliktir.  Şehrimize gelen her çocuğumuz, bizlerin birer evladı, ailelerinin bizlere emanetidir. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını hiçbir sıkıntı yaşamadan tamamlamaları için her kurum ve kişi üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmelidir.  Bu hususta Kırıkkale Üniversitesi yönetimi ile yaptığımız görüşme neticesinde, iki hafta önce konunun kendilerine yansıdığı, akabinde üniversite rektörlüğünce gerekli soruşturma işlemlerine başlandığı ve tamamlanma aşamasına geldiği, ayrıca konunun hassasiyetle takip edildiği bilgisi verilmiştir.  Bununla birlikte, üniversitemizde görev yapan ve unvanı eğitimci olan bir kişinin öğrencilerimize bu denli ahlaktan uzak bir davranışta bulunduğu iddiası hukuk önünde de araştırılmalıdır. Memleketinden çıkıp Kırıkkale’mizde eğitim görmeye gelen yavrularımızı rahatsız eden bu çirkin olay ile ilgili soruşturulma başlatıldığı kamuoyuna yansımış olsa da olay açıklığa kavuşuncaya kadar sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz” dedi.

TEKİN, “KIZ EVLATLARIMIZ OKUSUNLAR DİYE AİLELERİ TARAFINDAN ŞEHRİMİZE GÖNDERİLİYOR”

Konu hakkında bir başka açıklama ise Ülkü Ocakları Kırıkkale İl Başkanı Tuner Alp Tekin’den geldi. Tekin açıklamasında, “Torunu yaşında ki kız öğrencilerine bir baba şevkatiyle yaklaşması gereken bir sözde eğitimcinin çocuklarımıza, bacılarıma taciz ettiğini büyük bir utanç ile gördük. Kırıkkale Üniversitesi gibi başarılı bir Üniversite’de, Kırıkkale gibi yiğit bir şehirde bu tür davranışlarda bulunan bu sapığın aklının başında olmadığı ortadadır. Bu çocukları özellikle kız evlatlarımız okusunlar diye aileleri tarafından şehrimize gönderiliyor. Onların huzuru, refahı, güvenliği yalnızca üniversitenin değil bütün bir şehrin sorumluluğundadır. Ülkü Ocakları olarak her sorumluluğumuzu benimsediğimiz gibi bu sorumluluğu da sonuna kadar sahiplenip, öğrenci kardeşlerimizin huzuru, refahı ve güvenliği için daima sahada yer alıyoruz. Özellikle üniversite bölgesinde uyuşturucuya geçit vermemek için gece gündüz çalıştığımız gibi bilinsin ki tacizcilere, mobingçilere, sapıklara da bu şehrin sokaklarını dar edeceğiz. Kırıkkale sokaklarında beyinleri zehirlenmiş, nefislerine akılları teslim olmuş sapık şerefsizlerin işi yoktur. Ülkü Ocakları olarak bu zatı müptezeli, beyni kirlenmiş mahlukatı Kırıkkale sokaklarında başı dik, alnı açık gezdirmeyeceğimizi bütün kamuoyuna arz ederiz” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

‘Hezarfen Orta Anadolu Projesi’ ile KOBİ’lere danışmanlık hizmeti verilecek

İlginizi Çekebilir

Demir, “İHA’larla terörün ve teröristlerin kafasını ezmeye devam edeceğiz”

İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencilerine siber suçlara yönelik eğitim

Haber Yorumları

Yorum Yaz

87096

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-