• Dolar
  22.776
 • Euro
  24.419
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.433
KIRIKKALE
28°
03:5

Öğleye kalan Süre

Mahalle Konakları fabrika gibi

Aşağı Mahmutlar Mahallesine kazandırılan Mahalle Konağını Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ile birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Mahalle Konaklarımız Fabrika Gibi” dedi.


EL SANATLARI EĞİTİM VE ÜRETİM MERKEZİ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın projeleri arasında önemli yer tutan Mahalle Konakları ilgi odağı olmaya devam ediyor. Proje kapsamında Aşağı Mahmutlar mahallesine kazandırılan Mahalle Konağında nakış, iğne oyası gibi düzenlenen kurslara katılan kursiyer kadınların daveti üzerine Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı  kursiyerleri ziyaret ettiler. El sanatları eğitim ve üretim merkezi haline gelen mahalle konağında neşeli sohbet yaşanırken, ziyarette kursiyer kadınlar duydukları memnuniyeti “Allah Razı olsun” sözleri ile sık sık dile getirdiler.

HEM ÖĞRENİYORLAR HEM KAZANIYORLAR

Mahallelerde bu tür konakların sayısını artırarak kadınları sosyal hayatının içine çekmeyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Mahallelerde düzenlediğimiz kurslarımıza katılan kadınlarımız burada öğrenerek el becerilerini ve yeteneklerini geliştiriyorlar. Ayrıca birlikte vakit geçirerek moral kazanıyorlar. El emeği göz nuru dökerek hazırlanan ürünleri de satma imkanına kavuşan kadınlarımız aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar” dedi.

TEKBIYIKOĞLU KURSLARI ÖNEMSİYORUZ

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’da kadınlara yönelik düzenlenen her türlü faaliyeti desteklediklerini, iş kur destekli Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler tarafından verilen kurslarda kadınların kendilerini geliştirmelerine ve sosyal hayata kazanmaları açısından önemsediklerini belirtti.
Ziyaretten mutluluk duyduğunu paylaşan kadınlar, sunulan imkân ve desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkür ettiler.

İlginizi Çekebilir

Kılıç, “Kırıkkale’yi beraber yöneteceğiz”

İlginizi Çekebilir

BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN YOLCULUĞUMUZ BAŞLADI

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de zincirleme trafik kazası 5 yaralı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

51803

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-