• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
04:44

Öğleye kalan Süre

Mahalle Konakları’nda kurs başvuruları başladı

Kırıkkale Belediyesi, Mahalle Konakları’nda yeni dönem kursların başladığını açıkladı. Belediye ayrıca, tüm Kırıkkaleli kadınları kurslara davet etti.


SOSYALLEŞMEYE KATKI SAĞLIYOR

Kırıkkale Belediyesi’nin hayata geçirdiği Mahalle Konakları Meslek edinme kursları, geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi görmüştü. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen Kırıkkaleli kadınlar, meslek öğrenmek için kurslara başvuruyor. Mahalle Konakları Meslek Edinme Kursları, meslek öğretmenin yanı sıra kadınların sosyalleşmesine de katkı sağlıyor.

 

BİRÇOK FARKLI BRANŞTA EĞİTİM VERİLİYOR

Kırıkkale Belediyesi, her yıl onlarca kadın kursiyerin ücretsiz olarak faydalandığı Mahalle Konakları Meslek Edinme Kursları’nın yeni dönem kayıtlarının başladığını duyurdu. Kurslarda, çini, tel kırma, panç, dikiş, makröme, hazır giyim, mefruşat, el sanatları, örgü bebek amigurumi, cam mozaik, ahşap boyama, filografi ahşap boyama, dantel, el örgüsü ve takı tasarım olmak üzere farklı branşlarda usta öğretiler tarafından eğitimler veriliyor.

 

YURT DIŞINA SATIŞ YAPILMIŞTI

Belediyeden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Bu kurslara katılan kadınlar hem el sanatlarına olan ilgilerini geliştiriyor hem de buralarda elde ettikleri deneyimleri iş hayatlarında kullanıyorlar. Daha önceki senelerde Mahalle Konağı’nda kurs alan kadınlar, ABD’den aldıkları 10 bin adet amigurumi bebekleri üretip satarak, ekonomilerine katkı sağlamışlardı.”

İlginizi Çekebilir

Mahalle Konaklarında Ahşap Boyama Kursu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

62116

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-