• Dolar
  18.452
 • Euro
  17.875
 • Ç.Altın
  1.567
 • Altın
  975.000
KIRIKKALE
31°
03:18

İkindi'ye Kalan Süre

Mesleki Eğitim Merkezleri yeni meslekler kazandırıyor

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki Eğitim Merkezleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Mesleki Eğitim Merkezlerinde açılan programlar sayesinde bireylerin istedikleri meslekler konusunda eğitim alabileceklerini söyledi. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından son dönemlerde mesleki eğitim merkezleri ile ilgili çok önemli yeniliklerin hayata geçirildiğini hatırlatan Tüfekçi, "Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri büyük önem taşımaktadır. Eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi verimliliği daha da artırmaktadır. Bu nedenle insan kaynağının geliştirilmesine Mesleki Eğitim Merkezleri de katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezi yöremizde meslek sahibi olmak isteyenlerin ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir." dedi.

Kent genelinde özellikle de 8. sınıf öğrenciler ile velilerine yönelik kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme etkinliklerine başladıklarını aktaran Tüfekçi, "Şartları uygun olan öğrencilerimizi Mesleki Eğitim Merkezimize yönlendirmeler yapacağız. Bu sayede eğitim alan öğrenciler hem diploma, hem de istedikleri bir meslek sahibi olmuş olacaklar. Bu konuda güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Okullarımız bu konuda etkinlik ve çalışmalarına başlayarak takiplerini yapacak." ifadelerini kullandı.

Programda Mesleki Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Özay da, Mesleki Eğitim Merkezlerinin kayıt kabul şartları, mezuniyet durumları, öğrenci programları, verilecek belge çeşitleri, öğrencilerin özlük ve ücret durumlarıyla ilgili yeni değişiklikler konusunda sunum yaptı. Öte yandan Kırıkkale Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, Mesleki Eğitim Merkezlerine 14 yaşını tamamlamış ortaokul mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu, ev hanımı gibi kişilerin Mesleki Eğitim Merkezi programına kayıt yapabileceklerini belirtti. Toplantı, meslek liselerinden gelen okul yöneticilerinin çeşitli konularla ilgili soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

İlginizi Çekebilir

Mesleki Eğitim Merkezleri yeni meslekler kazandırıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

84733

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-