• Dolar
  22.785
 • Euro
  24.601
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.437
KIRIKKALE
28°
03:25

Öğleye kalan Süre

Mesleki gelişim eğitimleri başladı

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimi tarafından Öğretmen Akademisi Mesleki Gelişim Eğitimleri başlatıldı.


Eğitim faaliyetlerine yönelik ilk toplantı, Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. İl Milli eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, toplantının açılışında yaptığı konuşmada yeni dönemde yapılacak olan önemli projeler sayesinde öğretmen ve öğrencilere yönelik kazanımların eğitime artı bir değer katacağını söyledi.

Toplantıda eTwinning Kırıkkale İl Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz ise, yeni eğitim öğretim döneminde okullardaki proje koordinatörlerine eTwinning projeleri konularında bilgiler verdi. Hiçyılmaz, hayata geçirilecek her bir proje ile okullarda birbirinden güzel etkinliklerin düzenleneceğini hatırlattı.

eTwinning projeleri sayesinde öğrencilere yeni öğrenme fırsatlarının da sağlanacağını belirten Hiçyılmaz, proje etkinlikleri ile öğrencilerin derse katılım ve motivasyonlarının yüksek olacağını, sosyalleşme, dayanışma ve üretkenlik gibi daha birçok kazanımlar da elde edileceğini sözlerine ekledi. Toplantı, koordinatör öğretmenlerin projelerle ilgili merak ettikleri soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

69709

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-