• Dolar
  20.895
 • Euro
  22.616
 • Ç.Altın
  2.236
 • Altın
  1.329
KIRIKKALE
26°
01:13

İkindi'ye Kalan Süre

Mevsimlik işçiler yurtlarda karantinaya alınacak

Kırıkkale'ye gelerek çalışan mevsimlik işçilerden Covid-19 Testi Pozitif Çıkanlar yurtlarda karantinaya alınacak.


Kırıkkale'de yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan geçici ve mevsimlik işlerde çalışan işçiler uygun bir yerleşimi olmayan bireyler yurtlara veya pansiyonlara yerleştirilecek. Valilikten yapılan açıklamada, Şehir Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca karantina sürecine ait yeni ihtiyatlar alındığı bildirildi. Yalıtım için hizmet verecek yurt veya pansiyonlara ziyaretçi kabul edilmeyeceği ve 24 saat temeline göre sürekli sürdürülecek güvenlik tedbirlerinin mülki yönet amirinin himayesinde yeteri kadar güvenlik veya kolluk personeli ile sağlanacağı aktarılan açıklamada, "Hakkında konutta yalıtım kararı verilmiş olmakla beraber geçici ve mevsimlik işlerde çalışan tarım ve inşaat emekçileri ile farklı nedenlerden dolayı yalıtım sürecini geçirecek uygun bir yerleşimi olmayan bireyler, Valiliklerce kendilerine tahsis edilen yurtlara veya pansiyonlara yerleştirilecek ve yalıtım süresi burada bitirdirilecektir." ifadelerine yer verildi.

 

Bu şahısların yalıtım zamanınca tahakkuk edecek iaşe ve ibate değerinin Valilikçe karşılanacağı aktarılan açıklamada, "Yurt veya pansiyonların her türlü paklik hizmetleri ve öteki lojistik lüzumları AFAD tarafından karşılanacaktır. Yurt veya pansiyonlarda yalıtıma tabi yakalanması kararlaştırılan bireyler ile görevlendirilen personelin beslenme lüzumları AFAD koordinasyonunda Kızılay tarafından karşılanacaktır. Yalıtıma tabi yakalanması kararlaştırılan şahısların sıhhat vaziyetlerini gözlemlemek, tıbben lüzumlu vaziyetlerde sıhhat kuruluşlarına sevkini koordine etmek ve görevlendirilen personelin salgınla çabada tanımlanan önlemlere uygun çalışmasını sağlamak üzere yeterli sıhhat personeli görevlendirilecektir."

Haber Yorumları

Yorum Yaz

27527

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-