• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

Roket-San’da Temel Atma Zamanı

Kırıkkalelilerin merakla beklediği Roket-San’ın Kırıkkale’ye yapacağı yatırım ile ilgili müjdeyi Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı paylaştı. Birinci etabı 1 milyar TL’yi aşacak olan yatırım için 2022 yılının başında temel atılıyor. 


İlk Aşaması 1 Milyar TL’yi Aşacak 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin roket ve füze ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan ve ülkemizde roket ve füze tasarımı yapıp geliştiren, üreten Roket-San’ın Kırıkkale’ye kurmayı planladığı fabrika ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Roket-San Genel Müdürü Murat İkinci’yi makamında ziyaret eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı görüşme hakkında bilgi vererek “Roket-San tarafından Kırıkkale’mize yapılacak olan yatırım ile ilgili istişarede bulunduk. Sayın Genel Müdürümüz birinci etabı 1 Milyar TL’yi aşacak olan ihalede son aşamaya gelindiğini 2022 yılının ilk aylarında inşaata başlayacağı müjdesini bizlerle paylaştı.” İfadesini kullandı.

Kırıkkale’ye Sınıf Atlatacak Proje
Başkan Saygılı, Roket-San’ın yapacağı yatarımın Kırıkkale için bir ümit kaynağı olarak gördüğünü belirterek “Türkiye’nin göz bebeği olacak olan yatırım en kısa zamanda tamamlanarak, binlerce gencimize iş imkanı sağlayacak. Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olarak düşünüyorum. Işıklar köyünden Ahılı köyü sınırına kadar gidiyor. 25 bin dönüm tamamlandı. Burası tamamlanınca Havelasan gibi Türkiye’nin önemli fabrikaları buraya gelecekler, buralardan yer isteyecekler. Özellikle yan sanayiyi canlandıracak. En iyi iyimserlikle 5 bin kişinin çalışacağını düşünüyorum. Sayın Genel Müdürümüze şehrimize olan ilgileri için teşekkür ediyorum” dedi. 
Yan Sanayiyi de Geliştiriyor
Sadece savunma sistemi firması olmayan Roketsan yapmış olduğu yatırımlarla Türkiye’nin en önemli firmasından bir tanesi. Sadece kendi öz kaynakları ile yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları ile birçok ürünü de başarıyla hem Silahlı Kuvvetlerimizin hem de kurumlara sunan Roket-San ülke genelinde çok ciddi yatırımlar yapan, havacılıkla beraber uzay teknolojilerini de hayata geçirmeye çalışan ülkemizin önemli firmalarından biri. Roket-San bir birinden farklı geliştirdiği ürünlerin malzemelerini  yine farklı tedarikçilerden temin ediyor. Böylelikle de yan sanayinin, şirketlerin gelişmesine de katkı sağlıyor. 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

95055

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-