• Dolar
  22.266
 • Euro
  23.927
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.405
KIRIKKALE
28°
04:12

Öğleye kalan Süre

Sağlık Müdürlüğü ile Türk PDR-DER protokol imzaladı

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Kırıkkale İl Temsilciliği arasında, Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezinden hizmet alacak bireylerin ailelerine yönelik eğitim seminerleri verilmesi amacıyla


Kırıkkale’de faaliyet gösteren Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezinden hizmet alacak bireyler kadar ailelerinin de rehabilitasyon ve uyum sürecindeki etkinliğini, işlevselliğini artırmak amacıyla; merkezden hizmet alacak bireylerin ailelerine yönelik uzmanlar tarafından psikoeğitim seminerleri verilecektir. İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Kırıkkale İl Başkanı Volkan Kutluca tarafından imzalanan protokol kapsamında bağımlı bireylerin ailelere yönelik bilgilendirici ve dikkat edilecek hususları içeren konularda eğitim düzenlenecektir.

İmzalanan protokol çerçevesinde ailelere yönelik; madde bağımlılığı ve bağımlılığın doğası, madde kullanım bozukluğu olan bireye yaklaşım, madde bağımlılığı tedavi yöntemleri ve rehabilitasyonun önemi, bireyin temiz kalma döneminde aile faktörünün önemi ve bireyin desteklenmesi, iletişim ve beden dili, aile içi iletişim ve aile içi kurallar, bireye sorumluluk verme, stres yönetimi ve öfke kontrolü, etkili problem çözme ve zaman yönetimi, motivasyon ve yaşam doyumu gibi çeşitli birçok konuda eğitim seminerleri düzenlenecek.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77709

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-