• Dolar
  27.271
 • Euro
  28.926
 • Ç.Altın
  2.799
 • Altın
  1.673
KIRIKKALE
31°
02:24

Akşam'a Kalan Süre

SANATLA BÜYÜLEDİLER

Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri, Kültür Merkezinde izleyicileri resim, şiir ve müzik ile büyüledi.


BÜYÜK ALKIŞ ALDILAR

Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri Kırıkkale Kültür Merkezinde resim sergisi, şiir ve müzik dinletisi yaptılar. Kültür Merkezini tıklım tıklım dolduran izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattılar. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tülay Kale’nin hazırladığı şiir dinletisinde öğrenciler Türk Edebiyatı’na damga vuran şairlerin şiirlerini seslendirdiler. Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’nun da katıldığı programda öğrenci velileri salonu tıklım tıklım doldurdu. Öğrenciler, Ramazan Bölükbaş, Efe Türkekul, Aleyna Satılmış, Eliza Jalat, Alanur Güngör, Şirin Didar Dağdelen, Recep Kaan Akbaş, Emiralp Erol, Dicle İdil Bekmez, Alp Keleş, Esra Ünsal, Şevval Önder, Oğuzhan Oba, Mehmet Alperen Aktekin, Ahmet Yılmaz ve Musa Berat Karakaya Türk Edebiyatından şiir örneklerini okurken izleyicilerden büyük alkış aldılar.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesinde eğitim hayatına devam eden 130 öğrencinin yaptığı resimler, Kültür Merkezinde sergilendi. 130 resmin sergilendiği sergide yapılan kolajlar dikkat çekti. Görsel Sanatlar Öğretmeni Ceren Atmaca’nın hazırladığı sergide, 130 öğrencinin tabloları sergilenirken resimlerin tekniklerinin sağlam ve estetik boyutlarının yüksek olması büyük beğeni topladı. Öğrencilerin yaptığı resimleri profesyonelce bulan katılımcılar, “sanki öğrenci sergisi değil de profesyonel ressamların sergisi gibi” yorumunda bulundular. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu tabloları tek tek inecelerken tabloları yapan öğrenciler eserleri hakkında bilgi verdiler. Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, programı çok beğendiğini ifade ederek hem müzikli şiir dinletisi hem de resim sergisi mükemmel olmuş. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPOR ORGANİZASYONLARI YAPIYORUZ

Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Melike Kayabaşı Çınar, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tülay Kale ile Görsel Sanatlar Öğretmeni Ceren Atmaca’nın öğrencilerle birlikte organize ettiği program velilerden ve katılımcılardan büyük beğeni toplarken Okul Müdürü Adem Kargılı misafirlerle tek tek ilgilendi. Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesinin birincil misyonun eğitim-öğretim olduğunu ve üstün başarılar hedeflediklerini belirten Müdür Kargılı “Bu hedefe ulaşmak için öğrencilerimizi sosyal organizasyonlarla buluşturuyoruz. Öğrencilerimizin derslerine daha çok motive olmaları için kültür, sanat ve spor organizasyonları düzenliyoruz. Emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

22179

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-