• Dolar
  22.746
 • Euro
  24.368
 • Ç.Altın
  2.281
 • Altın
  1.432
KIRIKKALE
28°
03:18

Öğleye kalan Süre

Sarıgül: CHP ve MHP’nin af ilgili sözlerini çok değerli buluyorum

​​​​​​​Türkiye Değişim Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “TDP olarak af çağrımız kesinlikle ve kesinlikle siyasi bir çağrı değil, vicdani bir çağrıdır. Bu vicdani çağrıya bütün siyasi partilerin uyacağına inanıyorum. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi’nin


TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kırıkkale’ye gelerek Hacılar beldesindeki Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması yaptı. Sarıgül yaptığı açıklamada, “9 Nisan tarihinde Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezinden af çağrısında bulundum. Şuan içerisinde 78. Cezaevinin önündeyim. Kardeşlik hukuku için, toplumsal barış için af istiyoruz. Pandemi koşulları münasebetiyle acele yargılamalar oldu, gözden kaçan bazı konular oldu. Pandemi koşulları nedeniyle esnaflarımız çeklerini ve senetlerini ödeyemeyen binlerce esnafımız oldu. Özellikle cezaevlerinde dünyaya gelen binlerce çocuk var. Annelerini, babalarını göremeyen evlatlarımız var. Bizim devlerimiz vicdanlı, merhametli ve şefkatli devlettir. Bu nedenle, anneler için, babalar için ve çocuklar için affet Türkiye’m. Bütün siyasi partilere çağrım, af çıkarsa bana kaç oy getirir, af çıkarsa bizim durumumuz ne olur, biz bunlarla meşgul değiliz. TDP olarak af çağrımız kesinlikle ve kesinlikle siyasi bir çağrı değil, vicdani bir çağrıdır. Bu vicdani çağrıya bütün siyasi partilerin uyacağına inanıyorum. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi’nin attığı adımları çok saygı değer buluyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  af ile ilgili sözlerini çok değerli buluyorum” dedi.

Daha sonra kent merkezinde esnaf ziyareti yapan Sarıgül'ün yanına elinde boş kova ile gelen vatandaş, iş yerinde ayran yapmak isteğini ancak yoğurt bulamadığını söyledi. Bu sırada oradan geçen başka bir vatandaş da "Ya yalan söylüyor, nereye bulamıyor, her taraf yoğurt dolu" diyerek tepki gösterdi. Sarıgül, ardından bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti.

İlginizi Çekebilir

Sarıgül, Kırıkkale’de ‘af’ çağrısında bulundu

İlginizi Çekebilir

Sarıgül: CHP ve MHP’nin af ilgili sözlerini çok değerli buluyorum

Haber Yorumları

Yorum Yaz

82960

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-