• Dolar
  20.884
 • Euro
  22.539
 • Ç.Altın
  2.232
 • Altın
  1.325
KIRIKKALE
26°
00:47

İkindi'ye Kalan Süre

Sarıgül, Kırıkkale’de ‘af’ çağrısında bulundu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki Ceza İnfaz Kurumu önünde "af" çağrısında bulundu.


 

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Keskin Ceza İnfaz Kurumu önünde, İl Başkanı Ebubekir Eroğlu ve bazı parti yöneticileri ile birlikte cezaevinde bulunanların aileleriyle bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Daha sonra Ceza İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması yapan Sarıgül, “‘Af’ konusu siyasi değil, vicdani bir onudur. Yaraları sarmak, gönülleri almak için mutlaka bir af çıkmasını arzu ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletimiz şefkatli ve merhametli bir devlettir. Ben inanıyorum ki hiçbir siyasi parti gözetmeden bütün yurttaşlarımız af konusunda işbirliği yapmalıyız. Af konusunda el birliği yapmalıyız, Türkiye’mizin arzu ettiği toplumsal barış affını, kardeşlik hukuku affını mutlaka çıkarmalıyız. Cezaevlerinde 275 bin yatak kapasitesi var. Şuanda 325 bin mahkum var. Dolayısıyla pandemi koşulları münasebetiyle yargılamaların hızlı olduğunu, bazı konuların gözden kaçtığı konusunda da gerçekten bize önemli duyumlar var. Güzel, cennet Türkiye’m anneler için, çocuklar için, babalar için, toplumsal barış için affedelim. Çıkan mahkumlarımıza ekonomik ve psikolojik destek vermeliyiz. Nasıl ki gönlü büyük Türkiye’miz 9 milyon Suriyeliye bakıyorsa, 250 bin kader mahkumuna da mutlaka, yüreklerimizi, kollarımızı, kalplerimiz, açmalıyız.  Onların da toplumuza kazandırmalıyız. Çağrımız asla siyasi değildir, vicdanidir. Vicdanları rahatlatmak için şefkatli, güçlü devletim, affet Türkiye’m” dedi.

İlginizi Çekebilir

Sarıgül, Kırıkkale’de ‘af’ çağrısında bulundu

İlginizi Çekebilir

Sarıgül’den Babacan’a Baykar tepkisi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

66916

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-