• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
03:34

Öğleye kalan Süre

Sarıgül’den Babacan’a Baykar tepkisi

​​​​​​​Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Baykar’ı hedef alan sözlerine Kırıkkale’de eleştirdi.


‘Sarallar’ olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Erdal Acar'ı ziyaret eden TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kırıkkale F tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde açıklama yaptı. Sarıgül, 9 Nisan'dan bu yana hükümlü ve tutuklular için af çağrısında bulunduğunu belirterek, “Af talebimiz siyasi bir talep değil, tamamen vicdani bir taleptir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında özellikle kardeşlik hukuku için toplumsal barış için af çıkarılmasını talep ediyoruz. af kapsamının özellikle kadın cinayetleriyle, çocuklarla ilgili özellikle devletimize karşı işlenmiş suçlarla ilgili suçların af dışında olması bizim için son derece önemlidir. Bütün siyasi partilere sesleniyorum özellikle seçim malzemesi yapmayalım affı. Af konusu vicdani bir konu olsun. Seçimden sonra affı çıkarırız mantığını doğru mantık olarak bulmayız” diye konuştu.

SARIGÜL, ÜLKE SAVUNMA SANAYİSİ İYİ BİR NOKTADA

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Baykar’ı hedef alan sözlerine de cevap veren ve Babacan’ın savunma sanayi ile ilgili sözlerini dikkatli bir şekilde incelediğini söyleyen Sarıgül, “Siyasi sorumluluk taşıyan siyasi parti genel başkanları ne konuştuklarının bilincinde olması lazım. Sağlıkla, eğitimle, sanayiyle, tarımla ve hayvancılıkla ilgili eleştirilerinizi veya görüşlerinizi söyleyebilirsiniz ama bugün savunma sanayisindeki attığımız adımlar ve başarılar ortadadır. Hiçbir siyasi parti genel başkanının savunma sanayisine dil uzatmasını doğru bulmam. Siyasi parti genel başkanı olarak savunma sanayi konusunda özellikle İHA konusunda büyük başarı elde eden savunma sanayimizi kutluyorum, tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Savunma sanayi konusunda Amerikan ajanı Rubin’in konuşmalarını büyük bir keyif ile izledim. Amerika ajanı Rubin diyor ki, ‘Türk savunma sanayinin önünü kesmek azım. Türk savunma sanayinin önünü kesmezsek Türkiye savunma sanayi konusunda büyük adımlar atacak’ demek ki Amerikan ajanı Rubin Türk savunma sanayisinin gelişmesinden korktuğuna göre ülke savunma sanayisi iyi bir noktada. Ülke savunma sanayisine destek veren kim olursa olsun bizim görevimiz onları eleştirmek değil, onların yolunu açmak” dedi.

Sarıgül, konuşmasının ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Sarıgül, Kırıkkale’de ‘af’ çağrısında bulundu

İlginizi Çekebilir

Sarıgül’den Babacan’a Baykar tepkisi

İlginizi Çekebilir

Karamollaoğlu, “İşi ehline verirsek destan yazabiliyoruz”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

63639

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-