• Dolar
  0.000
 • Euro
  0.000
 • Ç.Altın
  0.000
 • Altın
  0.000

°

Savunma sanayiinin lokomotif şehri: Kırıkkale

Şehir ekonomisine ve istihdamına katkı sunan Kalıpsan Kompozit Savuma Sanayii üretim fabrikasını ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’nin savunma sanayinin lokomotif şehri olacağını söyledi.


İSTİHDAM SAĞLIYORUZ

Kırıkkale’de Savunma Sanayii yönelik üretimler yapan Kalıpsan Kompazit Savunma Sanayi A.Ş.’nin üretim fabrikasını Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ziyaret ederek, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Ölmezbaş’tan faaliyetleri hakkında bilgi aldı. MKE ile birlikte Savunma Sanayi Başkanlığının taleplerini karşıladıklarını söyleyen Firma Yönetim Kurulu Başkanı Ölmezbaş, savunma sanayiinde kullanılacak parçaların imalatını yaptıklarını, Kırıkkale’de onlarca kişiye iş istihdamı sağladıklarını söyledi.

ŞEHRİN EKONOMİSİ İÇİN ELZEM

Kırıkkale’nin MKE ve MKE’ye parça tedariki yapan firmaların sayısının artmasıyla birlikte artık Türkiye’nin savunma sanayiinden  lokomotif şehri rolünü üstlendiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ROKETSAN’ın fabrikası ile birlikte Türkiye’nin parlayan bir kenti olması yönünde şehrin önemli adımlar attığını vurguladı. Şehirde savunma sanayiine yönelik tüm teknolojik yeniliklerin yakından takip edildiğini söyleyen Başkan Saygılı “Kırıkkale’nin istihdamına katkı sağlayan Kalıpsan firmamızın yönetim kurulu başkanı Ölmezbaş’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Üretim ve istihdamın Kırıkkale için önemli olduğunu bu yüzden de fabrikaları olan sanayi kuruluşlarını ziyaret etmeye önem veriyoruz. Kırıkkale’mizin her alanda sanayi sektörüne ve üreticiye ihtiyacı var. İnanıyorum ki Silah Organize Sanayi Bölgemiz hem ülkemiz hem de Kırıkkale’miz için önemli kazançlar sağlıyor. Bu fabrikalarımızı şehrimizin ekonomisi için elzem görüyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

42152

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-