• Dolar
  27.267
 • Euro
  28.907
 • Ç.Altın
  2.795
 • Altın
  1.671
KIRIKKALE
31°
02:10

Akşam'a Kalan Süre

Saygılı'dan kandil mesajı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.


Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,  mesajında, rahmet ve merhamet elçisi Hz. Muhammed'in, insanlığın üzerine doğan adeta bir güneş olduğunu Hz. Muhammed'i ve bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için bugünün bir vesile olması gerektiğini bildirten  Başkan Saygılı, içinde bulunulan yüzyılda, O'nun öğütlerine, her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduklarını aktardı.

Hz. Muhammed'in doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açıldığını vurgulayan Başkan Saygılı, "İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandilini tüm İslam alemi olarak sevinçle karşılıyoruz. Peygamberimizin sevgi, şefkat, merhamet, hoşgörüsü ile ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti ve güzel ahlakı bize daima örnek olmuştur. Bu nedenle Hz. Muhammed'in güzel vasıflarını tanımak, onu örnek almak bizim için bir görevdir. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve Kırıkkaleli hemşerilerimin Mevlid Kandilini en içten dileklerimle tebrik eder; ülkemize, tüm insanlığa sağlık ve hayırlar getirmesi temenni ederim." İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Sağlık Sen’den Başkan Saygılı’ya ziyaret

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı’dan Üç Aylar ve Regaip Kandilini kutladı

İlginizi Çekebilir

Saygılı'dan kandil mesajı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

15138

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-