• Dolar
  20.886
 • Euro
  22.589
 • Ç.Altın
  2.233
 • Altın
  1.329
KIRIKKALE
26°
02:54

İkindi'ye Kalan Süre

Su Faturalarında KDV indirimi

Çevre iller arasında suyu en uygun şekilde Kırıkkaleli vatandaşlarla buluşturan Kırıkkale Belediyesi, temel gıda ürünlerine uygulanan KDV indirimini su tarifelerine de uygulamaya başladı. Su tüketim bedelinde ki yüzde 8 olan KDV oranı yüzde 1’e indirildi.


KDV İNDİRİMİ BAŞLADI.

Kırıkkale’ye bir taraftan alternatif içme suyu kazandırmak amacıyla altyapı çalışmalarına devam eden Kırıkkale Belediyesi diğer taraftanda şehre kesintisiz su sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Çevre iller arasında en uygun şekilde suyu Kırıkkale’li vatandaşlar ile buluşturan Kırıkkale Belediyesi su tüketim bedelindeki yüzde 8 olan KDV oranını yüzde 1 indirdi.

SAYGILI DUYURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel gıda ürünlerinde KDV oranın yüzde 1’e indirilmesinin açıklanmasının ardından Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Enflasyonla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı KDV indirimini şebeke suyumuzda da uyguluyoruz. Su tüketim bedelindeki KDV oranını %8'den %1'e indirdik. Kırıkkale'mize hayırlı olsun.” İfadesiyle duyurdu.

MEMNUNİYET İLE KARŞILADILAR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın su tüketim bedelinde alınan KDV oranını yüzde 1’e düşürülmesini memnuniyet ile karşılayan vatandaşlar “Başkanımız Mehmet Saygılı’nın KDV oranını düşürmesini memnuniyet ile karşılıyoruz. Aynı şekilde şehirimizde faaliyet gösteren ve ticaret yapan firmalarında imkanları ölçüsünde destek vermelerini bekliyoruz. Başkanımıza da yapmış olduğu bu indirimden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'nin halk otobüsü yolda

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesinden memurlarına rekor artış

İlginizi Çekebilir

Mahalle Konaklarında Ahşap Boyama Kursu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

65266

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-