• Dolar
  28.992
 • Euro
  31.225
 • Ç.Altın
  3.172
 • Altın
  1.864
KIRIKKALE
04:27

Öğleye kalan Süre

Süne popülasyonu tespit ediliyor

Kırıkkale’de hububat ürünlerine önemli ölçüde zarar veren süneyle mücadele kapsamında 2023 yılı çalışma programı başlatıldı. Kırıkkale’de bulunan süne kışlak alanında süne popülasyon yoğunluğunu tespit amacıyla ekipler görevlendirildi. Tarım ve Orman İl M


KONTROLLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz'ın talimatlarıyla; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünce yürütülecek olan 2023 yılı "Süne Mücadelesi Programı" kapsamında süne popülasyon yoğunluğunun tespiti amacıyla ilk kışlak sayımı Çelebi Dağında teknik personeller tarafından yapıldı. Kent genelinde Keskin Barek Dağı, Balışeyh Dinek Dağı, Koçubaba Dağı ve Çelebi Dağı olmak üzere toplam 4 adet süne kışlak alanı bulunmakta olup teknik personeller tarafından kontrolleri yapılmaya devam ediyor.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

49488

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-